YAZARLAR

Güzel olmak, güçlü olmak, adil olmak her yiğidin harcı değildir. Hele bu yiğitler bayan olursa. Televizyon teknolojisinin ülkemize girmesinden kısa bir süre sonra TV’ler de çarpıcı diziler yayınlanmaya başlamıştı ki, bunları en çarpıcı ve çekicileri hatırlanacağı gibi “Çarli’nin Melekleri” dizisi idi. Bu dizi bir polis şefinin yardımcıları üç bayandı. Güzellikleri, çekicilikleri, yanında her türlü kanunsuzluğun önlenmesi ve hatta suçluları adalete tesliminde o denli mahirdirler ki, televizyonda gösterime başladığında yüz binler ekrana kilitlenip hayranlıklarını sergilerlerdi.

Bu güzel ve çekici kızların acı kuvvetleri kanunsuzları dize getirirken de adaletin sergilenmesini beraber yaparken bir demokrasi modelini de beraber gösterirlerdi ki çarpıcı olan da buydu.

Konya kent merkezinde Anıt civarındaki sitemiz M. F. ile iki yıldan bu yana site yönetiminde bir büyük talihsizliği de beraberinde getirdi. Mali işlerden sorumlu A.Ç.’nin sitenin yakıt aidatı paralarını zimmetine geçirdiği ileri sürüldü. Kat malikleri toplantısı yapılamadı. Doğal gaz sayaçları söküldü, 24 daireli site büyük bir mağduriyet içine girdi. Yönetici hakkında suç duyurusu ile yargıya gidildi

Yeni seçilen yönetici, apartman sakinlerinin haklarını arayacağı yerde eskisi ile can ciğer dost oldu. Sakinlerin oylarını almak için ağam, paşam taktikleri meyvelerini verdi. Hele anam, bacım taktiğinde dört bayan kendilerine daha evvel yazılı uyarı ile hatta peş peşe 4 kez paraların zimmete geçmesi uyarısına karşı da yine eski yöneticiye ödemeleri sürdürülürken, birde zimmetçiye kefiliz sözleri bazen doğruların anlatılmasının ve anlaşılmasının ne kadar zor olduğu sergilendi

Sonuçta 2012 Martında site sakinleri kaloriferin yanmamasında mağduriyet üstüne mağduriyet yaşadılar Güveni sıfıra inen yönetime aidat ödememenin yararını anlayanlar ödemeleri kestiler. Ancak doğalgaz borçlarını ödemek yerine yapmadıkları hizmet karşılığı kendi ücretlerini alma utancını yeğlediler ve üstelik yediği paralar helal olsun ifadesini kullanabildiler.

2012 kışı kapıya dayanmıştı güvensizlikten ödeme yapmayanlardan sadece kendisine karşı gibi görülen malikleri sözde kahraman yönetici bu kat malikleri için İcra yoluna gitti. Bu mağduriyetler üzerine tuz biber olmuştu ki, yazın başında gelip hiçbir hizmet almayan kiracı Adem A. beni ne hakla icralık yaptın sorusunu yönelttiği yönetici M.O’nun hakaretine maruz kalınca, haksızlığa uğrayışı acısı ağır basan Adem A. bir sıçrayışla M.O’yu altına alıp kaşını patlatır. Dahası ile intikamını almak üzere iken mesleki meziyeti ile sevilen Kuaför Nedim Aslanoğlu’nun iki cici kardeşleri kızlar fırlayıp biri saldıranı diğeri saldırılanı kıskıvrak tutarlar

Bu cici kızlardan birisi Seher Aslanoğlu diğeri Asiye Aslanoğlu gerçekten aslan kesilip bir faciayı beklide bir katliamı önlerler. Bu sevimli cici kızlarımız çevrelerine saygıda küçüklere sevgide örnek oldukları kadar bir aslan gibi güçlü ve bir Çarli’nin melekleri kadar kötülüklerin önlenmesinde mahir pırlanta yürekli kızlarımız olduklarını kanıtladılar.

Bu yavrucaklara Allah size hayırlı eşler ve mutlu yuvalar temennisi geldi yüreğimizden. Bu olaydan sonra bizim yerli Çarli’nin Melekleri’ne bir iyilikler meleği gözüyle bakıp, kendilerine olan güven ve sevginin artıp gittiğine tanık oluyoruz…

> Yeni Meram >Yazarlar > BİZİM ÇARLİNİN MELEKLERİ !! GÜZEL GÜÇLÜ VE ADİLLER
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.