YAZARLAR

Toplu Konut İdaresinin Seydişehir’de yaptığı konutlar ile ilgili kaleme aldığım yazılarımda istenilen sonucun bir türlü elde edilemediğini, “TOKİ Türkiye’ de çağ atladı, Seydişehir’de sınıfta kaldı” başlığı altında dile getirmiş, bu yazımın akabinde ise TOKİ yetkilileri gerekli incelemeyi başlatmış ve konutların yapımına hız verilmişti.

Konutlar hak sahiplerine teslim edildikten sonra yani geçen yıl yağan kar ve yağmurun ardından çatılar akmış hemen hemen tüm blokların bodrum katlarını su basmış, imdada belediye yetişmişti.

Su baskının ardından yaşanan çileyi dile getirmiş, akabinde ise TOKİ yetkilileri gerekli incelemeleri yapmıştı.

2012 yılı yine çile ile başladı. Hızı 70 kilometreyi bulan fırtına TOKİ İlköğretim Okulu’nun çatısını uçurdu.

Okulun tatil olması ve olayın akşam saatlerinde meydana gelmesi büyük bir olası faciayı önledi. Aynı zamanda yağmur sonucu bodrum katlarını yine su bastı.

TOKİ SEYDİŞEHİR’ DE SINIFTA KALDI

Bilindiği üzere konutlar satıldı, vatandaşlarımız evlerine oturdu, öğrencilerimiz okulda eğitime başladı.

Demek ki TOKİ yetkilileri binaları teslim aldı ve oturulabilir izni verdi. TOKİ’nin inşaatları yapan firma ile mahkemelik olması kesinlikle mazeret olarak kabul edilemez. Sonuçta vatandaşlar TOKİ’ye güvenerek arkamızda devlet var diyerek gönül rahatlığı ile evlerine oturdu.

Ancak güvendiği dağlara kar yağdığını her yağmur sonrasında ve son olarak okulun çatısının uçması ile yaşayarak öğrendi.

Okulda yüzlerce öğrenci eğitim görüyor. Allah korusun okul açık olsaydı ve o sırada çatı öğrencilerin üzerine uçsaydı bir öğrencinin bile burnu kanasaydı bunun hesabını kim nasıl verecekti.

TOKİ Başkanlığı Türkiye’nin her yerinde yaptığı konutlar ile bence haklı olarak övünüyor. Ama ne yazık ki aynı durum Seydişehir için söz konusu değil.

TOKİ Seydişehir’ de sınıfta kaldı.

MEDAŞ ÇALIŞANLARINA TEBRİK

Fırtına sadece TOKİ İlköğretim Okulu’nun çatısını uçurmakla kalmadı. Marangozlar Sanayii’nde bir işyerinin çatısı uçtu ve hemen yakındaki yüksek gerilim hattının üzerine düşerek elektrik tellerini kopardı.

Buradaki enerji nakil hattı başta ilçenin su ihtiyacını karşılayan Kuğulu hattını besliyordu.

MEDAŞ yetkilileri öncelikli olarak ilçe merkezi susuz kalmasın diye su pompalarına giden hattı başka bir hattan destekledi, ilçe hiç susuz kalmadı. Aynı zamanda aynı hat üzerinde bulunan diğer yerleşim birimleri de başka kaynaklardan desteklendi ve vatandaşlarımız elektrik kesintisini hissetmedi bile.

Bu konuda gösterdikleri gayretli çalışma için MEDAŞ yetkililerini ve çalışanlarını tebrik ediyorum.

BÖLGE TRAFİĞE TEŞEKKÜR

Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığım “Bölge trafiğe bir öneri” başlıklı yazımda, “Seydişehir Bölge Trafik İstasyonu Amirliği elbette trafik uygulamalarını yapacak. Ancak; ekipler uygulamalarını İstasyon önünde değil de örneğin, Karabulak Köyü ile Gevrekli Beldesi arasında, ya da İçeri Kışla Mevkii’nde yapsa sanayi esnafının önemli ölçüde rahatlamasını sağlamış olacak.

Bu konuda sanayi esnafının serzenişleri var.

Günümüzde para kazanmanın zorluğu göz önüne alınırsa trafik ekiplerinin bahsi geçen uygulamalarını istasyon önünde yapmaya son vereceğini düşünüyor ve bekliyorum” demiştim.

Bölge Trafik yetkilileri beni aradı, bundan böyle istasyon önündeki uygulamalarını güvenlik gerekçesi ile akşam saat 20.00 den sonra yapacaklarını, gündüz saatlerindeki uygulamalarını ise İçeri Kışla Mevkii ve Gevrekli Beldesi civarında yapacaklarını belirterek, sanayi esnafının rahat olmasını ifade ettiler.

Duyarlılıklarından dolayı Bölge Trafik Amirliği ve ekiplerine teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > Bitmeyen çile TOKİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.