Torku Jelifest

Biter, CHP’den aday adayı

  • Giriş Tarihi: 12.02.2015 17:32
  • Güncelleme Tarihi: 17:32
Biter, CHP’den aday adayı

Emekli Bürokrat Tahir Biter, düzenlediği basın toplantısıyla CHP Konya Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı

CHP Konya İl Binası’nda basın toplantısı düzenleyerek CHP’den Konya Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıklayan Emekli Bürokrat Tahir Biter, “Toplumun tüm kesimlerinin haklarını gözeten, emeği en yüce değer olarak gören, sosyal demokrasinin gerektirdiği hizmet anlayışının etkin kılınması için, geliştirilecek projelerde çaba harcamak için, ülkemiz ve Konya’nın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak için, Konya’nın yatırımlarda ve hizmetlerde hak ettiğini alması için, Kadına şiddet ve çocuk istismarında çok kötü bir noktaya gelindiği için, milletvekili aday adayıyım” dedi.

“CHP, bu gidişata dur diyecek”

Türkiye’nin AKP iktidarları tarafından iyi yönetilmediğine ve bu gidişata CHP’nin dur diyeceğini belirten CHP Konya Milletvekili Aday Adayı Tahir Biter, “AKP’nin ülkeyi getirdiği nokta ortadadır. Her yerde yolsuzluk var. Özellikle eğitim ve sağlıkta yenilikler getirilmiş ise de; uygulamalarla sorunlar daha da çoğalmıştır. 4+4+4 sistemi ile eğitim vahim hale getirilmiştir. Bu gidişata dur diyecek tek oluşum CHP’dir. Bu yüzden kimse ümitsiz olmamalı. Ben bu inançtayım. El ele vererek iktidar olacağımıza inanıyorum. Yeter ki inançlı insanlarla birlikte ve beraber olalım. Ülkemin, içine sürüklendiği karanlığa karşı bir ışık da ben olmak için adayım. Örgütten gelen, örgütün tozunu yutmuş ve bütün kademelerinde görev almış, senelerce partimizin çeşitli kollarında hizmet vermiş, memuriyet dönemimde de halkımız ile iç içe olmuş,  halkımızca ve partimizce tanınan birisiyim. Benim samimiyetime inananlar için ve başaracağım için aday adayıyım” diye konuştu.

 “Siyaset Toplum için yapılır”

CHP Konya Milletvekili aday adayı Tahir Biter, siyasetin toplum için yapıldığını ve böyle de devam etmesi gerektiğini ifade ederek; “Siyaset toplum için yapılır. Ben de bunu kendime rehber edindim. Milletvekili olduğumda da sadece meclis sıralarında oturmayacağım. Her zaman sokakta, öğrencilerle, kadınlarla, ezilen sınıflarla birlikte olacağım. Esnafımızın, çiftçimizin içinde bulunduğu sorunların çözümü için çalışacağım. Cumhuriyetimiz, kazanımları ve devrimleri ortadan kaldırmak isteyen zihniyetle savaşmak için aday adayıyım. 7 Haziran seçimleri geleceğimizin kurtuluş günüdür. Aslında başarının iki maddelik çok kısa bir reçetesi vardır. Doğru Strateji ve İyi Uygulamadır. Bu ikisi mutlaka gereklidir. Bunu yeterli kılabilmek ve başarılı olabilmek için çok ama çok çalışmamız gerektiğini biliyorum ve bunun içinde CHP Konya Milletvekili aday adayıyım. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi; ‘’Bu Milletin Vekili Asıl Olana Hizmet Etmek Zorundadır” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Konya > Biter, CHP’den aday adayı
HABER YORUMLARI