Torku Jelifest

Birileri ölmeden tedbir alın

  • Giriş Tarihi: 27.01.2017 9:40
  • Güncelleme Tarihi: 9:40
Birileri ölmeden tedbir alın

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine gitmek isteyen vatandaşlar, yolun karşısına geçmek isterken ölümle yüz yüze geliyorlar. Bölgeye üst geçit yapılacağı belirtilirken, üst geçit yapılıncaya kadar karşıdan karşıya geçişler için tedbir alınması gerektiği bildirildi

Konya’da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY operasyonları kapsamında el konulan ve sonrasında Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vermeye başlayan hastaneye gitmek isteyen vatandaşlar adeta ölümle yüz yüze geliyor. Günde ortalama 2 bin civarında hastanın poliklinik hizmeti gördüğü, hasta yanında gelenlerle birlikte 5-6 bin kişinin giriş-çıkış yaptığı hastaneye toplu ulaşım araçlarıyla gelen vatandaşlar, hiçbir trafik tedbirinin olmadığı yolda çocuklarıyla birlikte araçlardan kaçarcasına yolun karşısına geçmeye çalışıyorlar. Tramvayla hastaneye gelen vatandaşlar hem hastaneye gidişte hem de hastaneden çıkışta iki yolu birden geçmek zorunda kalıyor. Hastaneye tedavi için gelen özellikle hamile ve küçük çocuklu bayanlar ise karşıdan karşıya geçerken büyük tehlike atlatıyorlar. Yolda hız sınırlaması olsa da araçlar ve yayalar kazaya adeta davetiye çıkartıyorlar. Hatta geçtiğimiz günlerde hastanede çalışan bir personelin karşıdan karşıya geçerken otomobil çarpması sonucu yaralandığı öğrenildi.

ÜST GEÇİT YAPILACAK AMA 

Hastanenin hizmete girmesinin ardından karşıdan karşıya geçişlerle ilgili yaşanacak sıkıntıların farkına varan yetkililerle Konya Büyük Şehir Belediyesi yetkilileri bölgede bir üst geçidin yapılması için mutabakata varırken, geçtiğimiz günlerde yapılacak üst geçitle ilgili ihale yapıldı. Üst geçitle ilgili ihalede herhangi sıkıntı çıkmaz ve üst geçit yapımına başlandığı andan itibaren ise üst geçidin en kısa 3 ay içerisinde tamamlanabileceği öğrenildi. Üst geçit yapılıncaya kadar geçecek 3-4 aylık zaman dilimi için karşıdan karşıya geçişler için tedbir alınması şart.

GEÇİCİ OLARAK TRAFİK LAMBASI KONABİLİR

Hastaneye ulaşmak için çoluk çocuk araç yolunu kullanmak zorunda olan vatandaşlar geçici güvenlik önlemi alınması istiyor. Bölgeye üst geçit yapılıncaya kadar trafik lambası konabileceğini kaydeden vatandaşlar, “Hastanenin hizmete girmesi Konya için çok faydalı oldu. Bu hastaneyi kullanan insanların çoğu toplu taşıma araçlarıyla hastaneye ulaşım sağlıyor. Tramvayla gelenler mecburen gidiş-geliş iki yoldan da geçmek zorunda kalıyor. Yakında herhangi bir üst geçit veya yaya geçidi yok. İnsanlar kucaklarında çocuklarıyla giden gelen araçlar arasında karşıdan karşıya geçiyor. Her an bir kaza yaşanabilir. Sürücülerin de bu noktada dikkatli olması gerekiyor. Yetkililerin de bu bölgede önlem alması şart. Üst geçit yapılıncaya kadar trafik lambası konabilir ve bölgede trafik ekipleri olabilir. Yaşanabilecek bir kazada can kaybı olursa bunun hesabını kimse veremez. Bir an önce gerekti tedbirler alınmalı” ifadelerini kullandılar.

Adnan YILDIRIM> Yeni Meram >Konya > Birileri ölmeden tedbir alın
HABER YORUMLARI