YAZARLAR

***

“İKİ insan çeşidi vardır: Zaman geçtikçe hatalarıyla yüzleşen, zaman geçtikçe yüzsüzleşen!”

***

BEŞLİK…

Bazen uzaklaşmak gerek yakınlaşmak için,
Bazen hatırlamak gerekir hatırlanmak için,
Bazen ağlamak gerekir açılmak için,
Bazen anmak gerekir anılmak için,
Bazen de susmak gerekir, duymak için.

***

BİR zamanlar birbirlerini deli gibi sevmişlerdi!

“Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer”di!

***

BAŞBAKANIMIZ Tayyip Erdoğan’dan:

“Şartlar kolaylaştı 5 çocuk yapılmalı”

Üzülerek belirtiyoruz, sayın Başbakanımıza katılamıyoruz: Dağıtılan birer koli yardımlarla veya bu maaşlarla 5 çocuk yapılmamalı. Aslında 5 değil 10 yapılabilir de… Yardımlar ya da maaşlar, çocukların gereken gıdayı almalarına ve “yüzde 100 okumalarına” yetmeli.

Haa, 3 x 4’lük kaosla eğitirseniz belki!

Yani… Temelde bu bir eğitim meselesi.

***

3 x 4’E TAAHHÜTLÜ!

“Kuran dersi öncesi abdest alınacak mı? Abdesthaneler açılacak mı?” Hayır. Öğrencilerin bu derste abdest alma zorunluluğu yok. Kur’an dersi de diğer dersler gibi bir ders olacak. Ve öğrenciler kendileri tercih edecek. Ayrıca, bu ders normal sınıflarda verilecek.

Normal sınıflarda ders normal de… Abdestsiz Kur’an okunması normal mi?

***

BİZDEKİ İKİLİK…

Yakın geçmişte Konya’da Gazeteciler Cemiyeti kongresi yapıldı ve 2 liste vardı. Bir taraf kazanacak diğeri kaybedecekti. 2 oyla da olsa bir taraf kazandı. Ancak, kaybeden taraf “Konya Basın Platformu” oluşturmuş.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürümüz sayın Mehmet Atalay’ı ziyaret eden platform Sabri Altun, Celalettin Boyalı, Yusuf Gürbüz, Ömer Altay, Kemal Soylu, Akif Kaymaz, Mustafa Tatlısu ve Ömer Kara’dan oluşmuş… Öylesine net görünüyor ki, Konya’da gazeteciler de ikiye ayrılmış.

Bölünmeyi anlamak için kahinliğe gerek yok. Şimdi sormak gerekiyor: “Arkadaşlar… El ele, gönül gönüle, omuz omuza vermek dururken ele-güne karşı bölünmenin kime ne yararı var?”

“Geliniz, birleşiniz” diyeceğim ama, o umut galiba “Kaf Dağı’nın arkasında!”

***

BİRAZ DİKKAT…

“Nisan yağmurları” başladı.

Asfaltlanan cadde-sokaklara bakın.

Çoğunun kenarları yüzme havuzu gibi.

Dök asfaltı, bas silindiri…

Tamam mı tamam, bitti mi bitti…

Yok mudur bunun bir ölçüsü de sular asfalt kenarlarında birikiyor? Bir araç geçiyor, kaldırımda yürüyenler yağmur dışında bu kirli sularla ıslanıyor, üst baş perişan oluyor.

Şişirme yapmayınız, lütfen biraz dikkat…

***

ONLAR ÖĞRETMENİMİZ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’dan: “…Siz bunlara iş vermediniz. Milli Eğitim Bakanı, ‘Bizim öğretmenler çok yüksek aylık alıyor’ diyordu. Atanamayan öğretmenlerden intihar edenlerin sayısı 22’ye çıktı.”

Ülkemizde on binlerce öğretmen açığı var, fakat on binlerce öğretmen de görev bekliyor.

Bu yaman çelişkiye içimiz yanıyor…

> Yeni Meram >Yazarlar > Bir zamanlar…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.