YAZARLAR

***

“600 yıl padişahın kuluydunuz. 300 yıl halifeye kul oldunuz. Cumhuriyet sayesinde ALLAH’a kul olmayı öğrendiniz. Bu yüzden mi ATATÜRK’e düşmansınız?”

***

BELİNİZE KUVVET!

Geçenlerde Başbakan sayın Recep Tayyip Erdoğan Milletvekili Harun Karaca’nın kızı Hacer ile Ömer Berkli’nin nikahında en az 3 çocuk istedi ama 5’e kadar yolu olduğunu söyleyip sonra, “Allah ne verdiyse…” dedi.

Erdoğan, “Doğum kontrolü diye diye soyumuzu kuruttular. Böyle giderse 2037 yılında Türkiye yaşlı bir nüfusa sahip olacak” uyarısında bulundu.

Aman haa… Bu uyarıya dikkat…

Güvenin Başbakana, belinize kuvvet!

***

KANSER…

Yurt dışında ve ülkemizde yapılan araştırmalarda, 120 santigrat derecenin üzerinde sıcaklıkta kızartılan, kavrulan, ızgara edilen veya fırında pişirilen ürünlerde, insan vücudunda kötü huylu tümöre neden olan *akrilamid maddesinin oluştuğunun tespit edildiği belirtildi.

Belirten kim?..

Selçuk Üniversitesi’nden profesör.

Ben de diyorum ki, sıcakta pişen ekmekler kanser yapıyor idiyseler Türkiye’de kanser olmayan tek bir insan kalmazdı. Ama yine de ısrar ediliyorsa bizler de, “Soğuk fırınlarda üretilen ekmeklerden yeriz olur biter!”

***

ÇOK İYİ OLACAK!

Suriye’yi, fiyatlardaki iyileştirmeleri , kadına şiddeti, sıradan adi suçları ve en başta tabii ki terörü, mutfağı falan geçelim.

Geri kalanlardan….

İşte size bir yudum gündem:

“İktidar Baroları ele geçirmeye çalışıyor” diyor Türkiye Barolar Birliği Başkanı Ümit Karasakal.

“Hoca Necmeddin”imizin oğlu Fatih Erbakan, “AKP, ABD’nin tetikçisi oldu” diyecek kadar yürekli çıkıp Başbakan Erdoğan’la ipleri tamamen koparıyor.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Bir konuştum başım yandı” diye yakınıyor.

Vatandaş “Mülayim Efendiler”e ise zamlar sağanak şeklinde yağarken, AKP makam araçları için 6 milyon lira ödenek ayırıyor.

Büyükşehir Belediyeleri için çıkarılacak yeni yasayla “Seçimlerde kazanılmayan yerlerde kazanılması” hedefleniyor.

Bizim “Köprülü Tahir Paşa”Tahir Akyürek bey yeniden seçilirse eğer; bir tarafta Çumra’yı da, Taşkent’i de, Hadim’i de, Güneysınır’ı da, Bozkır’ı da, Ahırlı’yı da; bir tarafta Çeltik’i de, Yunak’ı da, Kulu’yu da, Cihanbeyli’yi de, Altınekin’i de; bir tarafta Emirgazi’yi de, Karapınar’ı da, Ereğli’yi de, Halkapınar’ı da; bir tarafta Derebucak’ı da, Derbent’i de, Doğanhisar’ı da, Hüyük’ü de, Beyşehir’i de, Seydişehir’i de, Akören’i de; bir tarafta Tuzlukçu’yu da, Yalıhüyük’ü de, Akşehir’i de, Kadınhanı’nı da, Ilgın’ı da, Sarayönü’yü de ve elbette merkez Selçuklu’yu da, Karatay’ı da, Meram’ı da yönetecek gibi geliyor.

Kısa süre önce bizim gazetede arkadaşımız Akif Çukurçayır’ın bir yazısını okumuştum konuyla ilgili…

“Kendisiyle görüşmek mümkün değil, mucize gibi bi şey” diyordu.

Noktasına kadar katılıyor, kutluyorum.

Ve sayın Çukurçayır, soruyordu:

“Valiler, Kaymakamlar ne yapacak?”

Cevabını da kendisi veriyordu:

“Büyükşehir müşavirliği yapacak!”

Endişeye gerek yok, çok iyi olacak!

***

POLİTİK: : Churchill, bir milletvekilinin Muhafazakar Parti’den ayrılıp, seçim kazanma şansı sıfır olan bir Liberal Partiye geçmesi üzerine şöyle demiş: “Hayatta ilk defa bir fare, batmak üzere olan bir gemiye doğru yüzüyor!”

> Yeni Meram >Yazarlar > Bir yudum gündem…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.