YAZARLAR

Bir şair edip yazar Tapu Kadastro Bölge Müdürümüz aramızda-Hanefi Aytekin-Yeni Meram Gazetesi

Doğu Anadolu’nun bir mümtaz evladı. Kamu hizmetine girmiş insanoğlunun canın yongası malından, taşınmazların resmi kayıtlarla muhafazasına memur bir makam ve mercide, Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdür Vekilliğine getirilen Kenan Çiftçi’nin aynı zamanda bir şair, bir edip ve yazar olduğunu tanımaktan mutlu olduk.
Sayın Çiftçi, Artvin Ardanuç doğumlu olurken, Anadolu’nun tüm sorunlarına hakkaniyet ölçülerinde sahip çıkarken, insan faktörüne değer vermenin her kamu görevlisinin baş ödevi olduğunu, bu insanların mevcudiyeti sayesinde bizler bu makam ve mevkilere gelirken hakkı teslim etme mecburiyetimizin idraki içinde, bizlerden hizmet almak isteyenlere dorukta yardımı görev saymalıyız diyor, kapısından giren herkese makamındaki koltukları gösterip oturmalarını isterken, hizmet almak isteyenlerin kendi evlerinde olduklarını ifade etmektedir.
Sayın Çiftçi, hani şu insanların gerçeği ifade etmek için ‘Tapu Kadar Sağlam’ tanımlamasının özünde, içinde yaşadığımız yuvalarımızın mevcudiyeti nasıl bize mutluluk verirse, mülk edinmede de tapulara sahip olmamız ön plandaki arzularımızdır.
Ulvi arzularımızın tescil gördüğü bu makam ve çalışanlarına sevgi ve şükran duygularımız vardır. Bizim Kenan Çiftçi müdürümüz, Konya’ya duyduğu sevginin odak noktasına, Yüce Mevlana’mızı almış ve yaklaşmakta olan 2016 Yılı Şeb-i Arus hatırası için yazdığı ‘Gönüller Tabibi Ya Hz. Mevlana’ adlı şiirini bana da ‘hatıramdır tanımlaması’ ile takdim ederken, zarf üzerine yazdığı sülüs yazı stilinin arşivlik bir değer taşımasından mutlu olduk.
Sayın bölge müdür vekilimizin bu müstesna güzellik taşıyan şiiri ve Mevlana süliyetini sevgili okurlarımızın beğenilerine sevgi ile sunar, Sayın Çiftçi’nin başarılarının devamını diler, aramıza hoş geldiniz deriz.

bir-sair-edip-yazar-tapu-kadastro-bolge-mudurumuz-aramizda-2

> Yeni Meram >Yazarlar > Bir şair edip yazar Tapu Kadastro Bölge Müdürümüz aramızda
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.