Torku Jelifest

Bir polis şehit oldu bir vatandaş hayatını kaybetti

  • Giriş Tarihi: 30.07.2015 1:20
  • Güncelleme Tarihi: 1:31
Bir polis şehit oldu bir vatandaş hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde terör örgütü PKK üyelerince düzenlenen silahlı saldırıda, bir polis şehit oldu bir vatandaş hayatını kaybetti.

Diyarbakır’ın Çınar İlçesi’nde devriye görevi yapan polis otomobiline düzenlenen silahlı saldırıda 1 polis memuru şehit oldu, yoldan geçen 1 kişi hayatını kaybetti.

Bugün saat 22.45’te Çınar İlçesi’nde devriye görevi yapan resmi polis aracına , kimliği belirlenemeyen bir terörist tarafından otomatik silahlarla ateş açıldı. Çevredekilerin büyük korku yaşadığı saldırıda araçta bulunan 1 polis memuru ile yoldan geçen 2 vatandaş yaralandı. Saldırgan kaçarak izini kaybettirirken, durumu ağır olan ve ismi henüz açıklanmayan polis memuru ile 2 sivil vatandaş Diyarbakır Bölge Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan polis memuru Mehmet Uyar (30), tedaviye alındığı Diyarbakır Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. Yaralı olarak hastaneye kaldırılan bir vatandaş ise hayatını kaybetti.> Yeni Meram >Güncel > Bir polis şehit oldu bir vatandaş hayatını kaybetti
HABER YORUMLARI