YAZARLAR

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde başlatılan “Gönül Elçileri Projesi” ile ilgili Kaymakam Tuncay Sonel’in başkanlığında Belediye Düğün Salonu’nda Perşembe günü çok anlamlı bir toplantı gerçekleştirildi.

Seydişehir’e dört ay önce atanan ve geçen bu süre içinde Sosyal projeleri Konya’nın değil Türkiye’nin gündemine girmeyi başaran Kaymakam Sonel bu önemli projeyi tanıtırken “Bir gün değil, Her an hatırlamak” ifadesini kullanarak tek cümle ile projeyi özetledi.

“Gönül Elçileri Projesi” ilgili toplantıya bu kadar ilginin olacağı hiç aklıma gelmedi. Zira daha önceleri de bu tür toplantılar yapılır, görevliler haricinde çok az sayıda katılımcı bulunur ve toplantı sona ererdi.

Ancak bu toplantıya gösterilen ilgi beni şaşırttı. Çok yoğun katılımın olmasını Kaymakam Sonel’in geldiği günden itibaren bu tür projelere verdiği önemim göstergesi olarak değerlendiriyorum.

Öyle tahmin ediyorum ki, ileriki toplantılara gösterilen ilgi bakımından Belediye Düğün Salonu’nun yeterli olmayacağını düşünüyorum. Buradan Belediye Başkanına da bir çağrı yapmak istiyorum, Kültür Sarayı Projesini bu yıl tamamlaması isabetli olacaktır.

GÖNÜL ELÇİLERİ

Toplantıda sunum yapan Kaymakam Sonel, Konya Valimizin önderliğinde Seydişehir Ailesi olarak Seyid Harun Veli Diyarında “Gönül Elçileri Projesi”ni en iyi şekilde gerçekleştirdiklerini belirterek, “Zaten Seydişehir olarak yetim ve öksüzlerimize, engellilerimize, ihtiyaç sahibi yaşlılarımıza ulaşmış durumdayız. Seydişehir’in tüm dinamikleri olarak daha düzenli bir şekilde birer gönül elçisi olarak Allah rızası için bu işi en iyi şekilde yapmanın uğraşını vereceğiz.

Bu projede eşimiz de işin içinde olacak, bunu severek ve isteyerek yapacağız. Gönül elçisi olarak yardım ve destek vereceğimiz aileleri seçeceğiz.

Herşey para demek değil. Bazen gidip bir ziyaret, bir yetim ve öksüzün başının okşanması, engelli bir nine ile sohbet edilmesi, bayramları beklemeden şehit ailesi ya da bir gaziye gidilmesi gibi çeşitli sosyal aktiviteler yapılabilir.

Bunları yaparken de yine tekrar ediyorum, gönül rızası olarak yapmak ve devamını getirmek çok önemli” diyerek gönül elçileri ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Konya Valiliği web sayfasındaki Gönül Elçileri kılavuzu hakkında bilgiler verdi.

Kaymakam Sonel, zaten Seydişehir’in yetim, öksüz, engelli, ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarını tespit edip ev ziyaretleri yapıyor. Bunlarında kayıt altına aldırıyor.

“Gönül Elçileri Projesi”nin Konya ilinde en başarılı yerin Seydişehir olacağı kanaatindeyim, zira alt yapı hazır olduğu için bu projede Seydişehir Ailesi olarak başarılı olmamak mümkün değil, projeye destek, önem ve itina gösterildiği takdirde lider ilçe olacağımıza kesin gözü ile bakıyorum.

KAYMAKAMLIKTAN BİLGİ

Gönül Elçileri projesine ilgi gösteren ve projenin içinde olmak isteyen vatandaşlarımız, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Konya Valiliği web sayfasında “Gönül Elçileri Projesi”ni anlatan kısımdan gerekli her türlü bilgi alma imkanına sahip.

Ayrıca Kaymakamlık bünyesinde de bu konuda görevlendirilen personelden gerekli bilgi ve destek alınabilecek.

Seydişehir’de göreve başlayalı dört ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen, yetim, öksüz, engelli, ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarını tespit edip ev ziyaretleri yapan, ayrıca yetim çocuklarımıza çeşitli hediyeler verilmesini sağlayan Kaymakam Sonel, son olarak mektup yazdığı 281 öksüz ve yetim çocuğun tamamına karne hediyesi verdi.

Böylece “Bir gün değil her an hatırlamak” mesajı toplumun tüm kesimlerine vermiş oldu.

Kaymakam Sonel’in Sayın Valimiz Aydın Nezih Doğan’ın desteği ile ileriki tarihlerde çok daha verimli ve başarılı hizmetleri olacağına inanıyorum

> Yeni Meram >Yazarlar > Bir gün değil, Her an hatırlamak;
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.