YAZARLAR

Yolcu taşımacılığı yapan bazı otobüslerin gecenin geç saatlerinde otogar dışında yolcu indirmeleri tepkilere neden oluyor..
Turizm şirketlerine ait yolcu otobüslerinin Konya’ya uğradığı sırada, yolcu indirip bindirmek üzere otogar içerisine girip güvenli bir şekilde yolcuları indirmesi gerekirken, otogar dışında indirip geçiyorlar. (Örneğin, Adana veya Diyarbakır’dan gelip Konya üzerinden İzmir’e gidecek olan otobüs)
Konuyla ilgili çok sayıda şikayet alıyorum. Otobüsün otogar içerisine girmemesinden yakınan öğrenci kızlardan biri başından geçen oyalı şu şekilde anlattı.
“Konya’ya gelmek üzere, İzmir’e gidecek olan otobüse Adana’da bindim. Otobüs, saat 02.00 sıralarında Konya’ya geldi. Ancak otogar içine girmeyip, yakınlarındaki cadde üzerinde durdu ve Konya yolcularının inmesi istendi.
Benimle birlikte 3 kişilik bir aile daha indi ve taksiye binip gittiler. Ben de yalnızdım ve Bosna Hersek semtine gitmek için dolmuş beklemeye başladım. O sırada yanıma, sarhoş olduklarını anladığım iki kişi geldi ve bana sarkıntılık ettiler. Ancak yanımda kimse yoktu, yani bağırsam duyan olmazdı. Çok korktum ve valizimi alıp, otogara doğru kaçmaya başladım. Oradan da taksiye binip evime gittim. Kent dışından gelen otobüslerin yolcu indirmek için otogar içerisine girmesini istiyorum. Eğer otogar içinde inseydim başıma bunlar gelmeyecekti”
Öğrenci kardeşimizin şikayeti bu…
Şimdi;
Bahsedilen otobüslerin yolcu indirip bindirmek için otogar içerisine girmesini sağlayacak yetkili her kimse ona sesleniyorum;
Bu genç kız ve onun gibilerin otobüsten indiği yer, birahane ve meyhanelerin hemen yanında…
UYARIYORUM !
Bugün sarkıntılık eder, yarın dayar silah veya bıçağı, parasını ve altınlarını gasp etmeye çalışır, veya bir başka gün kendisini kaçırıp tecavüz eder ve öldürür…
Sapık kol geziyor çünkü ortalıkta, hepimiz şahidiz benzer olaylara…

> Yeni Meram >Yazarlar > Bir daha uyarıyorum..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.