Torku Jelifest

Bilecik’te mahkumları taşıyan minibüs ile tırın çarpışması

  • Giriş Tarihi: 19.05.2015 13:34
  • Güncelleme Tarihi: 13:34
Bilecik’te mahkumları taşıyan minibüs ile tırın çarpışması

Bilecik'te, mahkumları taşıyan minibüs ile tırın çarpışması sonucu hayatını kaybeden infaz koruma memuru İsmail Arı için tören yapıldı.

Arı’nın cenazesi, Bilecik Devlet Hastanesi morgundan alınarak Cumhuriyet Meydanı’na getirildi.

Meydandaki törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Yaşar, dün meydana gelen trafik kazasında, minibüste bulunan yaklaşık iki yıllık görevli şoför Çağatay Erdal ve 6 yıllık infaz koruma memuru Arı ile mahkum Mehmet Akdeniz’in öldüğünü hatırlattı.

Olaydan duydukları üzüntüyü dile getiren Yaşar, “Güvenlik kuvvetleri ve adalet mensuplarının üzülmeye fırsatları bulunmuyor. Üzüntülerini yaşayamıyorlar. Soğukkanlılığımızı sürdürmek zorundayız. Aynı zamanda olayın savcısıyız ve mağduruyuz” diye konuştu.

İsmail Arı’nın naaşı, dua edilmesinin ardından cenaze aracına kadar mesai arkadaşları tarafından taşındı. Vali Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindekiler, Arı’nın ailesine taziyede bulundu.

Törene, Arı’nın yakınlarının yanı sıra 2’nci Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Aktepe, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş, Baro Başkanı Halime Aynur, Bilecik M Tipi Cezaevi Müdürü Mustafa Şen, adliye ve cezaevi personeli katıldı.

Kazada hayatını kaybedenlerden, Arı’nın cenazesi Bilecik’te, Erdal’ın naaşı Bursa’da, Akdeniz’in cenazesi de Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde toprağa verilecek.

Yaralanan mahkumlardan Abdulbaki Karakuş, Mustafa Tunguç, Burak Açıkgöz, Mehmet Can Kibar ve Fikri Ali Şan’ın Eskişehir Osmangazi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, Ergün Gülen’in ise Bilecik Devlet Hastanesi’nde tedavilerine devam ediliyor.

Bilecik M Tipi Cezaevi’nden Bayırköy Açık Cezaevi’ne mahkumları taşıyan Çağatay Erdal yönetimindeki resmi plakalı minibüs, dün Bilecik-Osmaneli karayolunun 10. kilometresinde Nabi Alan’ın kullandığı 42 EC 375 plakalı tır ile çarpışmıştı. Kazada, minibüste bulunan şoför Erdal ile infaz koruma memuru İsmail Arı ve mahkumlardan Mehmet Akdeniz hayatını kaybetmiş, 6 mahkum ise yaralanmıştı.> Yeni Meram >Türkiye > Bilecik’te mahkumları taşıyan minibüs ile tırın çarpışması
HABER YORUMLARI