Ruşeym Torku

Beyşehir’e hasta konukevi müjdesi

  • Giriş Tarihi: 19.11.2014 17:00
  • Güncelleme Tarihi: 17:37
Beyşehir’e hasta konukevi müjdesi

Beyşehir Belediye Başkanı Özaltun, Beyşehir’in önümüzdeki süreçte hasta konukevine kavuşacağı müjdesini verdi. Özaltun, hasta konukevinin ücretsiz olacağını da söyledi.

BEYŞEHİR Belediye Başkanı Murat Özaltun, katıldığı bir toplantıda yaptığı açıklamada, Esentepe ile Beytepe arasında inşa edilecek yeni devlet hastanesi civarında bir hasta konuk evi de yapılacağını söyledi.

 

“HASTA VE HASTA YAKINLARI

TEK KURUŞ ÖDEMEDEN

KONUKEVİNDE KALACAK”

 

Özaltun, “Büyükşehir yasasından önce sadece 12 mahallemiz vardı. Şimdi ise 67 mahallemiz var. Bizim bazı mahallelerimizin nüfusu bazı ilçelerin nüfusundan daha büyük. Hizmet alanımız bir hayli genişledi. Hizmet ettiğimiz insan sayısı arttı. Merkeze uzak olan mahallerimizden, Hüyük, Derebucak gibi yakın ilçelerimizden hastaneye gelen hasta ve hasta yakınları tedavi sürecinde sıkıntı çekmesin diye hasta yakınlarına hizmet verecek olan hasta konuk evini yapacağız. Hasta ve hasta yakınları tek kuruş ödemeden burada kalabilecekler. İhtiyar amcalarımızın bir araya geleceği, sohbet edeceği, mahallenin tüm kemsine ve ihtiyaçlarına hizmet edeceği mahalle konağını da önümüzdeki süreçte yapacağız inşallah” dedi.

 

“SALI PAZARININ YERİ DEĞİŞİYOR”

 

Salı pazarının yerinin değişeceğini de aktaran Özaltun, mevcut yerle ilgili herkesin şikayetçi olduğunu dile getirerek, “Salı pazarının yerinden tüm pazarcı esnafımız, zabıta müdürümüz ve ben dahil olmak üzere herkes şikayetçi. Salı pazarını bir yere taşıyacağız, alternatiflerimiz arasına Esentepe, Beytepe mahalleleri arasında kurulan Cumartesi pazarının olduğu yer de var. Kapalı pazaryeri ihaleyle yapıldığı için 1 yıl boyunca hiçbir şey yapılamıyor. 1 yıl dolduktan sonra Salı pazarını taşımayı planlıyoruz” diye konuştu.

 

UZAK MAHALLELERE SERVİS MÜJDESİ

 

Başkan Özaltun, Salı pazarının bazı mahallelere uzak olmasından dolayı ulaşım sorunu yaşadıklarını dile getiren bazı bayanlara da servis müjdesi verdi. Özaltun, salı günlerine özel Esentepe, Beytepe ve Yenimahalle hattında hizmet verecek servisin bu haftadan itibaren çalışmaya başlayacağını söyledi. Beyşehir’e kazandırılacak hanımlar lokali ile ilgili de açıklamalarda bulunan Özaltun, “Müftü Mahallesi’nde daha önce belediye binası için tahsis edilen yerin tahsis değişikliğini yaptık. Belediye binasını iptal ettik, önce hanımlar lokali, önce şehir konağı dedik. 2 bin 400 metrekare 12 odalı, olimpik şartlarda yüzme havuzu olan projenin tüm evrakları tamamlandı. Konya’nın merkez ilçeleri dışındaki 28 ilçe içerisinde evraklarını tamamlayan, ihale aşamasına getiren belediye bizim belediyemiz. Allah’ın izniyle 2016 yılında tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’e hasta konukevi müjdesi
HABER YORUMLARI