Torku Jelifest

Beyşehir’de Zabıta Yılbaşı Denetimlerine Hız Verdi

  • Giriş Tarihi: 31.12.2015 13:16
  • Güncelleme Tarihi: 13:16
Beyşehir’de Zabıta Yılbaşı Denetimlerine Hız Verdi

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi Zabıta ekipleri, yılbaşı nedeniyle gıda ürünü satışı yapan işyerlerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Mutlu Akü

Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeni bir yıla girilmesi dolayısıyla özellikle satış yoğunluğu artan yiyeceklere yönelik işyerlerinde kontrollerine hız verdi. Beyşehir ilçe merkezinde alışveriş merkezi ve marketlerin kuruyemiş ve pasta bölümleri ile kuruyemiş satışı yapan işyerlerine yönelik denetimleri yoğunlaştıran ekipler, reyonlarda satışa sunulan gıda ürünlerini kontrol etti. Halk sağlığı için reyonlarda günü geçmiş bozuk ürün satışının önüne geçmek isteyen Zabıta ekipleri, açık olarak satışa sunulan kuruyemiş, tatlı, şekerleme ve pasta gibi gıda ürünlerinden aldıkları numuneleri tadarak dakontroller yaptı. Ambalajlı ürünlerin ise son kullanma tarihleri mercek altına alındı. Denetimlerde, hijyen yönünden de kontroller yapan zabıta ekipleri, eksik görülen hususlarda işyeri sahiplerini uyardı.
Beyşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Beyşehir ilçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı dış mahallelerde de bölgede mesai yapan zabıta personeli tarafından benzer denetimlerin yapıldığını açıkladı.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de Zabıta Yılbaşı Denetimlerine Hız Verdi
HABER YORUMLARI