Torku Jelifest

Beyşehir’de YGS öncesi ailelere yönelik motivasyon semineri

  • Giriş Tarihi: 13.03.2015 11:18
  • Güncelleme Tarihi: 11:18
Beyşehir’de YGS öncesi ailelere yönelik motivasyon semineri

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, YGS öncesi ailelere yönelik motivasyon semineri düzenlendi.

Mutlu Akü

Beyşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) işbirliği ile Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, RAM Müdürü Mustafa Çelik, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ile öğrenci velileri katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, öğrencilere YGS’de başarı dileğinde bulundu.
RAM Müdürü Mustafa Çelik ise, sunumunda, ailelerle çocukları arasındaki iletişimin önemine dikkat çekti. Birçok ailede özellikle ergenlik çağında çocuklarla iletişim eksikliği olduğuna işaret eden Çelik, bu konuda yapılan yanlışları anlattı. Ergenlik sürecinde çocukların anne ve baba ile kavgaya eğilimli olduklarını belirten Çelik, “Arkadaşlarına daha yakın ve bağımlıdırlar, bu dönemde erken sinirlenirken, değişken duygular taşırlar ve iç çatışmalar yaşarken, özgürlüklerine de çok düşkündürler” diye konuştu.
Çelik sunumunda, “Bu süreçte çocukluğa göre çok farklı tutum ve davranışlar sergileyebildiklerini, gözü pek, cesur davranışlara girişebildiklerini, sınırları tayin etmede zorlandıklarını, sorumlulukları hep büyükleri ve başkalarına yüksele eğiliminde olduklarını, kişiliğine ve kararlarına anlayış ve saygı beklediklerini anne ve babalar çok iyi bilmelidirler” dedi.
YGS öncesi öğrenci velilerine çocuklarının başarılı olması için tüyolar da veren Çelik, “Çocuklarınızı olduğu gibi kabul edin, koşulsuz ve çok sevin, zaman zaman sarılın ve kucaklayın, sevginizi hissettirin, değer verin, dinleyin ve anlayışlı olun, paylaşın, yaşamıyla ilgilenin, yüreklendirin, her zaman konuşun ve hep iyi davranın, girişimlerini destekleyin, şakacı ve esprili olun, gerektiğinde koruyun, merhametli ve şefkatli, nazik olun, kendi olmasını destekleyin, asla başkalarıyla kıyaslamayın ve sorumluluk kazanmasını sağlayın” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de YGS öncesi ailelere yönelik motivasyon semineri
HABER YORUMLARI