Ruşeym Torku

Beyşehir’de SÜ Sevinci

  • Giriş Tarihi: 30.04.2013 16:33
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Beyşehir’de SÜ Sevinci

Konya’nın Beyşehir ilçesinde bulunan Ali Akkanat Kampüsü’ndeki fakülte ve yüksek okulların Selçuk Üniversitesi (SÜ) bünyesinde kalmasının kesinleşmesi ilçede memnuniyetle karşılandı.

Why Note!?

Uzun süredir Beyşehir kamuoyu ile üniversite camiasının gündemini meşgul eden Beyşehir’deki yüksek öğretim kurumlarının bağlı kalacağı üniversite konusundaki belirsizlik sona erdi. Ali Akkanat Kampüsü’ndeki yüksek öğretim kurumlarının SÜ bünyesinde kalması kesinleşti.
AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir’deki Selçuk Üniversitesi’ne bağlı Ali Akkanat Turizm Meslek Yüksek Okulu, Ali Akkanat Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu, Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ile Ali Akkanat İşletme Fakültesi’nin Necmettin Erbakan Üniversitesi’ne bağlanmaması için uzun zamandır görüşmelerin sürdürüldüğünü ve bu görüşmeler sonucu Beyşehir’deki yüksek öğretim kurumlarının Selçuk Üniversitesi bünyesinde kaldığını belirtti.
Alının bu kararın ilçeye ve bölgeye hayırlı olmasını dileyen Akış, “Üniversite akademik ve idari kadroları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, iş adamları ve siyasilerimizle yaptığımız istişareler sonucunda Beyşehir’deki yüksek öğretim kurumlarının Selçuk Üniversitesi bünyesinde kalması yönünde ortak akıl oluşmuştu. Yapılan çalışmalar neticesinde ilçemizdeki yüksek öğretim kurumları Selçuk Üniversitesi bünyesinde kaldı. Bu kararın alınması konusunda bize her türlü desteği veren başta Dışişleri Bakanımız Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu’na, hayırsever iş adamlarımız Ali Akkanat ve Kamil Akkanat’a SÜ Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’e, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Hasan Kürşat Güleş Bey’e, ilçemizdeki yüksek öğretim kurumu idareci ve öğretim görevlileri ile Beyşehir’deki sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Beyşehir’de SÜ Sevinci
HABER YORUMLARI