Torku Jelifest

Beyşehir’de Sağlık Çalışanlarından Terör Saldırılarına Tepki

  • Giriş Tarihi: 28.10.2015 14:34
  • Güncelleme Tarihi: 14:37
Beyşehir’de Sağlık Çalışanlarından Terör Saldırılarına Tepki

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, devlet hastanesinde görevli sağlık çalışanları son zamanlarda sağlık çalışanları ve sağlık kurumlarına yönelik artan terör saldırılarına tepki gösterdi.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde görevli idareciler ve sağlık çalışanları, terör saldırılarını protesto etmek amacıyla başhekimlik önünde bir araya geldi. Beyşehir Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Hüseyin Kosat, burada okuduğu basın açıklamasında, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk, bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün, son dönemde ise sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakca saldırılar düzenlemeye başladığını hatırlattı.
Koset, basın açıklamasında, “Üç sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır. Terör değil; kardeşlik diyen gönüller, şifa eller veren kazanacak” denildi.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de Sağlık Çalışanlarından Terör Saldırılarına Tepki
HABER YORUMLARI