Torku Jelifest

Beyşehir’de mesire alanında çıkan yangın söndürüldü

  • Giriş Tarihi: 18.06.2016 14:43
  • Güncelleme Tarihi: 14:43
Beyşehir’de mesire alanında çıkan yangın söndürüldü

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, belediyenin yakında hizmete açmayı planladığı mesire alanında bulunan gözetleme kulesinde çıkan yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Mutlu Akü

Konya’nın Beyşehir ilçesi Şamlar Mahallesi yolu üzerindeki Kılıçlı mevkisinde bulunan ve önümüzdeki günlerde Beyşehir Belediyesi tarafından ilçe halkının hizmete açılması planlanan çok sayıda genç orman ağaçlarının bulunduğu 123 bin metrekarelik alana sahip İskender Mesire Alanı’nda yangın çıktığı ihbarı üzerine harekete geçen itfaiye ekipleri adrese geldi. İtfaiye ekipleri, yanan ve civarındaki orman ağaçlarına sıçramak üzere olan gözetleme kulesindeki alevleri kısa sürede müdahale ederek söndürdü.

beysehirde-mesire-alaninda-cikan-yangin-sonduruldu-2

Kuledeki yangının kasıtlı olarak ve alanın kundaklanmak amacıyla çıkarıldığı belirlenirken, adreste incelemede bulunan Belediye Başkanı Murat Özaltun, olaya tepki gösterdi. Gözetleme kulesinin kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından tam da iftar vaktinde neden yakılmak istenildiğini anlayamadıklarını belirten Özaltun, “Burası ormanlık alan ve kamu malı. Yangını gören olmayıp ağaçlara sıçramış olsaydı, mesire alanı belki de tamamen yanacaktı. Kim ya da kimlerin ne yapmak istediği anlaşılır gibi değil. Burada yangın çıkaranların Güneydoğuda hendek kazanlardan bence farkı yok. İnşallah Emniyet güçlerimizin olayın fail ya da faillerini kısa sürede ortaya çıkarması en büyük temennimiz”dedi.
Alana gelen ve incelemede bulunan polis ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yangın çıkan alanda, çadırlı kamping alanı, kırevleri, seyir terası, kır lokantası, spor alanı, piknik alanı, bisiklet, koşu, yürüyüş yolları, kamelyalar, fitnes ve sauna, tanıtım ofisi gibi çok sayıda sosyal donatı bulunuyor.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de mesire alanında çıkan yangın söndürüldü
HABER YORUMLARI