Torku Jelifest

Beyşehir’de “Fatihler Yetiştirmek” konferansı

  • Giriş Tarihi: 21.05.2015 12:00
  • Güncelleme Tarihi: 12:00
Beyşehir’de “Fatihler Yetiştirmek” konferansı

Beyşehir ilçesinde, bu yıl 1’incisi düzenlenen Göl Kitap Fuarı etkinlikleri çerçevesinde "Fatihler Yetiştirmek" konulu konferans düzenlendi.

Mutlu Akü

Bahadıroğlu, İstanbul’un fethi öncesi Fatih Sultan Mehmet’in yaşadıklarını, planlamalarını onu yetiştiren anne ve babası ile hocalarını anlattı.

Osmanlı’nın İstanbul’u fethetmek için bir devlet kurduğunu belirten Bahadıroğlu, şunları kaydetti:

“Osmanlı devleti bir hedef belirleyerek o hedefe ulaşmak için mücadele etti. Günümüzde ise toplumsal olarak nereye ulaşmak istediğimizi bilmiyoruz. Navigasyonsuz dolaşıyoruz, hedefimiz yok.    İstanbul’un fethini gerçekleştiren Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiği zaman 20 yaşındaydı. Fetihten sonra Sultan Mehmet fethiyle değil, kendisini yetiştiren hocası Akşemseddin ile övündü. İnsan yetiştirmenin çok önemli. Sultan Mehmet önüne koyduğu hedefin peşinden giderek İstanbul’u fethetti. Yüreğinizi hedefinizin yanına koyduysanız Allah önünüzü açar.”

Konferansın sonunda Belediye Başkanı Murat Özaltun günün anısına Bahadıroğlu’na Beyşehir tablosu hediye etti.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de “Fatihler Yetiştirmek” konferansı
HABER YORUMLARI