Torku Jelifest

Beyşehir’de denetim yapan görevlilere silahlı saldırı

  • Giriş Tarihi: 28.04.2016 19:47
  • Güncelleme Tarihi: 19:47
Beyşehir’de denetim yapan görevlilere silahlı saldırı

Beyşehir Gölü’nde su ürünleri avlanma yasağı nedeniyle denetime çıkan su ürünleri kontrol görevlilerine yüzleri kar maskeli bir grup tarafından silahlı ve sopalı saldırıda bulunuldu.

Mutlu Akü

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne bağlı su ürünleri kontrol görevlileri, Hüyük Tolca Mahallesi ile Şarkikaraağaç İlçesi Kıyakdede Mahalleleri arasındaki sazlık alanda rutin denetim ve kontrollerini sürdürürken, içerisinde balıkçı ağları bulunan tekneler ile karşılaştı.

Görevliler tespit ettikleri ağları göl üzerinde toplamak isterken su ürünleri kontrol teknesine av tüfeğiyle kıyıdan ateş açıldı.

Kıyıya gelen görevlilere ellerindeki sopalarla saldırıda bulunan yüzleri kar maskeli kişiler, saldırının ardından teknelere binerek kaçtı.

Açılan ateş sonucu su ürünleri kontrol teknesi motor bölümü isabet alarak zarar görürken, suya düşerek hafif şekilde yaralanan su ürünleri kontrol görevlileri Muammer Akbulut, Mustafa Yerlikaya, Bayram Özdemir ve Bülent Özal hastaneye kaldırıldı.

Jandarma, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de denetim yapan görevlilere silahlı saldırı
HABER YORUMLARI