Torku Jelifest

Beyşehir’de balıkçı tekneleri “demokrasi” için yarıştı

  • Giriş Tarihi: 17.07.2017 13:01
  • Güncelleme Tarihi: 13:01
Beyşehir’de balıkçı tekneleri “demokrasi” için yarıştı

Konya'nın Beyşehir ilçesinde süren 2. Uluslararası Demokrasi Şöleni çerçevesinde, göl üzerinde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Konya’nın Beyşehir ilçesinde süren 2. Uluslararası Demokrasi Şöleni çerçevesinde, göl üzerinde gerçekleştirilen çeşitli etkinlikler renkli görüntülere sahne oldu.

Beyşehir Gölü’nde balıkçılıkla uğraşan motorlu tekne sahipleri, Jandarmaburnu mevkisinde başlayan ve Sevgi Adası’nda son bulan yarışmada birinci gelebilmek için yarıştı.

Yarışmada birinci olan balıkçı teknesinin sahibi altınla ödüllendirildi. Dereceye giren kişilere madalya ve hediyeleri Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun ve Beyşehir Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hasan Kurt tarafından verildi.

Etkinlikler kapsamında göl üzerinde jetski, flayboard, jetboat, banana, sofa ve su yatağı gösterileri de gerçekleştirildi.

Katılımcıların Türk bayrağıyla göl suları üzerinde yaptığı gösteriler, kıyıda toplanan vatandaşlar tarafından alkışlarla ve beğeniyle izlendi.

Beyşehir Take Off pistinden kalkış yapan Konya Hava Sporları Kulübüne mensup yamaç paraşütçüleri de göl üzerinde demokrasi şöleni kapsamında uçuşlar gerçekleştirdi.> Yeni Meram >Konya > Beyşehir’de balıkçı tekneleri “demokrasi” için yarıştı
HABER YORUMLARI