Torku Jelifest

Beyşehir Belediyesi’nden denetim

  • Giriş Tarihi: 18.01.2016 15:39
  • Güncelleme Tarihi: 15:39
Beyşehir Belediyesi’nden denetim

Beyşehir ilçesinde, Zabıta ekipleri tarafından çay ocağı, büfe ve lokanta gibi işyerleri denetlendi

Mutlu Akü

Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, denetimlerin halk sağlığını koruma, esnafı bilinçlendirme, hizmet kalitesinin yükseltilmesi, mevcut işyeri standartlarının iyileştirilmesi gibi hususlarda büyük önem taşıdığı belirtildi.

Açıklamada, denetimlerin vatandaşların sağlıklı gıdaya ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla şehir merkezinin genelini kapsadığı bildirildi.

Denetlenen işyerlerinde ruhsat, genel temizlik, hijyen, teknik koşulların incelendiği vurgulanarak, şunlar kaydedildi:

“Çay ocakları denetimlerinde çatlak, kirlik bardak ve fincan gibi malzemelerin kullanılmaması gerektiği konularında işyeri sahiplerine uyarılarda bulunulurken, tost makineleri de hijyen yönünden mercek altına alındı. Denetimler esnasında işyeri sahipleri ve çalışanlarına yasal mevzuat, teknik ve hijyenik konular ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı. Gıdaların üretildiği alanda çalışanların kişisel temizliğine yüksek derecede özen göstermesi gerektiği, tırnaklarının kısa kesilmiş olması, ellerin sürekli temiz tutulup açıkta yara olmaması gibi kurallara dikkat edilmesi gerektiği, faaliyet esnasında başlık, maske, eldiven ve ayak giysileri gibi uygun koruyucu giysilerin gerektiğinde giyilmesi gerektiği, bu giysilerin kolay temizlenebilir olması ve temiz tutulmasının lazım geldiği hatırlatıldı. Ayrıca, ekiplerimiz, işyeri sahiplerini soğutucu dolap temizliği bakım ve sıcaklık derecelerine dikkat etmeleri konusunda da uyardı. Gıda maddelerinin muhafaza koşullarına dikkat edilerek uygun şekilde saklanmaları konusunda titiz davranılması gerektiği kaydedildi.”> Yeni Meram >Konya > Beyşehir Belediyesi’nden denetim
HABER YORUMLARI