Ruşeym Torku

Beyhekim’e Yeni MR Cihazı

  • Giriş Tarihi: 27.03.2014 17:34
  • Güncelleme Tarihi: 23:24
Beyhekim’e Yeni MR Cihazı

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, Konya Numune Hastanesi, Beyhekim Devlet Hastanesi, Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilçe devlet hastanelerinden Akşehir ve Beyşehir’e yeni MR cihazları alındığını açıkladı.

Alınan MR cihazlarının eski cihazlara oranla çok daha fazla sinyal gücüne sahip olduğunu ve en küçük hastalık belirtilerinin bile çekimlerde görüntülenebildiğine dikkati çeken Baloğlu, “Hekimler için erken ve doğru teşhis koymak çok önemlidir. Çünkü sağlıklı yaşamın sürdürülmesi ve hastalık durumunda başarılı tedavinin yolu erken teşhis ve tedaviden geçmektedir. Konya’mıza kazandırdığımız yeni MR cihazlarımızla hastanelerimizin teşhis koyma gücü önemli ölçüde artırılmıştır” dedi.

İleri MR teknolojisi sayesinde, hekimlerin hastalıklar hakkında daha kesin tanılara ulaşabildiğini vurgulayan Baloğlu,” En iyi sistem performansına sahip olan yeni MR Sistemi ile özellikle beyin cerrahi, nöroloji, onkoloji ve ortopedi gibi birçok tedavi edici alanda, hastalıkların erken tanısı ile sonuç alıcı tedaviler elde edilmeye başlanmıştır” diye konuştu. Yeni MR Cihazları sayesinde özellikle kapalı alan korkusu olan ya da aşırı kilolu vatandaşların da rahatlıkla MR çektirebileceklerinin altını çizen Baloğlu, “Cihazımızın iç genişliği 70 cm. Hastalarımız daha önceki cihazlarla MR çektirirken iç alanın darlığı sebebiyle kendilerini mezardaymış gibi hissettiklerini ifade ediyorlardı. Bu cihazımız hastalarımızın bu korkusunu ortadan kaldırmış durumda. Kilolu hastalarımız düşünülerek tasarlanmış bu cihaz sayesinde obez hastalarımız da rahatlıkla MR çektirebilmektedir” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Beyhekim’e Yeni MR Cihazı
HABER YORUMLARI