YAZARLAR

Sevgili okurlar;

“Tepede beyaz bir saray
Sarayda soytarı bir kral”

Demiş rahmetli Barış Akarsu dizelerinde ve tam da Amerikan emperyalizmine dikkat çekmeye çalışmış. Ruhu şad toprağı bol olsun.

Geçtiğimiz gün ABD’nin bir dediği bir dediğini tutmayan, ağzından çıkan lafın nereye gittiğini bilmeyen, taşımış olduğu koskoca Başkan unvanının ağırlığını unutup sıradan bir insanmış gibi sosyal medya hesabından kabadayıvari aklına eseni yazıp çizen, kendi bürokratlarıyla dahi anlaşamazlıklar yaşayan Beyaz Saray’ın müptezel Başkanı Trump’ı diyorum kıymetli okur.

Sergilemiş olduğu hal ve hareketler, söylemiş olduğu söz ve cümleler ne kişiler arası ahlaka ne de devlet adabına ve teamüllerine hiç yakışmayan ama kendi karakterine cuk oturan bir zatı şahane.

Ve tarihten bi-haber olmuş olacak ki, karşısındaki devletin alelade bir topluluk olduğunu düşündüğünden mütevellit, Suriye’ye yapıyor olduğumuz askeri harekattan dolayı bizi ekonomiyle tehdit edip, caydırmaya ve korkutmaya çalışmış ve çalışıyor.

Hey hat!

Velev ki başarılı olsun, dediği gibi ekonomimizi yerle bir etsin. Dedim ya, tarih bilincinde habersiz biçare. Biz anka kuşu misali bittiğimiz yerde küllerinden tekrar doğan, eskisinden daha güçlü daha genç bir şekilde her dönem tarihe damgasını vuran bir milletiz.

Zira bizde esas olan devlet-i ebed müddettir. Sizde esas olan yeşil sermayedir. Çünkü aynı halklara ve millet bilincine sahip değiliz.

Biz parasızda yaşayabiliriz çünkü ruhumuzda Anadolu var. Siz parasız yaşayamazsınız. Tarihiniz yağmalarla dolu.

O yüzden çok sayın ve müptezel başkan bizi istediği kadar ekonomiyle tehdit etsin.

Söz konusu devlet bütünlüğümüz ve topraklarımızın güvenliği olduğu müddetçe, kendi göbeğimizi kendimiz keseriz, kimseye de bu konu da söz düşmez. Bu, tarih boyunca da hep böyle olmuştur ve olacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği gibi, “Bu iş sizinle olmayacak” bay Trump.

Sözün kısası sevgili okurlar;

Dün de manşetini attık; BİZE TEHDİT SÖKMEZ!

> Yeni Meram >Yazarlar > Beyaz Saray’ın müptezeli
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.