Torku Jelifest

‘Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmem’

  • Giriş Tarihi: 16.04.2015 13:31
  • Güncelleme Tarihi: 13:31
‘Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmem’

Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, dün gerçekleştirilen haciz işlemine ilişkin yaptığı değerlendirmede, Aktif Tanıtım'ın şov yaparak kulübü kamuoyu önünde baskı altına almaya çalıştığını söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulüp binasında dün gerçekleştirilen haciz işleminin dünyanın hiçbir yerinde yaşanmadığını ve Aktif Tanıtım’ın şov yaparak kulübü kamuoyu önünde baskı altına almaya çalıştığını söyledi.

Yaşanan olayın ardından Maslak Sheraton Otel’de basın toplantısı düzenleyen Orman, sert ifadeler kullanarak Aktif Tanıtım’a 7 milyon dolarlık bir ödeme yapma konusunda anlaştıklarını, bir günlük gecikme sonrası şirketin 10 bin lira değerinde masa ve sandalye için icraya geldiğini dile getirdi.

“Yapanlara da yaptıranlara da paraları haram ediyorum” diyen Orman, Aktif Tanıtım ile anlaşmanın kulübün eski başkanı Yıldırım Demirören döneminde imzalandığını vurgulayarak, “Bunları Beşiktaş’a musallat eden biz değiliz ancak çözmek bizim işimiz. Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmem” dedi.

Yapılan işe göre alacak davasının 10-12 milyon dolar düzeyinde olmasını da eleştiren Orman, “Biz dava sonuçlanmadan bu arkadaşlarla bir araya geldik. Arkadaşlar iyi niyetli gibi gözüktüler. Bir akit imzaladık. Bu anlaşmaya göre onlara Beşiktaş Kulübü 7 milyon dolar ödeyecek ve sulh olacaktı. Beşiktaş, bu arkadaşlara 7 milyon doları ödemiştir. Bana göre kesinlikle hak etmedikleri para olmasına rağmenBeşiktaş Kulübü, davayı kaybettiği için çıkarmış parayı ödemiştir” diye konuştu.

‘Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir haciz işlemi yapılmamıştır’ 

Orman, Aktif Tanıtım’ın haciz işlemleri öncesinde adeta bando mızıkayla basına bilgi verdiğini, dünyanın hiçbir yerinde bu şekilde bir haciz işleminin olmadığını ve 300’ün üzerindeki haciz davasında böyle bir şeyle karşılaşmadıklarını ifade etti.

Şirket avukatlarının 2 gün sonra bir daha gelecekleri yönünde ifadeler kullandığına dikkati çeken Fikret Orman, “Avukatımı aramışlar ‘bilmem ne alacağız’ demişler. Ben ne tehditler gördüm, buna pabuç bırakmayız. Pazartesi günü saat 5’te değil de salı günü saat 09.30’da ödemenin bir tanesini aldıkları için anlaşma bozuldu. 5 milyon dolar talepte bulundular” dedi.

‘Bir masa ve bir kasa şirketi’ 

Fikret Orman, Aktif Tanıtım’ın bir masa ve bir kasa şirketi olduğunu iddia ederek, şu anda bu şirketin hiçbir iş yapmadığını, çalışmayan böyle bir şirkete para ödedikleri takdirde geri tahsilatın mümkün olmadığını düşünerek konuyu yargıya taşımaya karar verdiklerini söyledi.

‘Bu bir şovdur’

Fikret Orman, yapılan haciz işleminin şeklinin şova dönük olduğunu ileri sürdü.

Beşiktaşlıların üzüldüğünü ancak anlaşmaları kendisinin yapmadığını belirten Orman, şöyle konuştu:

“Bunları Beşiktaş’a musallat eden biz değiliz ancak çözmek bizim işimiz. Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmem. Hakları varsa onu bile öderdik ama hakkımızı da kimseye yedirmeyiz. İnanç nedeniyle bakacak olursanız tutulacak tarafı yoktur. Hiçbir hakkınız olmadan 7 milyon dolar almışsınız, yemişsiniz. Şimdi yeni kazanç kapısı olmuş. Adalete ve hukuka güveniyoruz. Konunun Beşiktaş lehine sonuçlanacağını biliyoruz. Davaları kazansak bile bize vermiş olduğu zararla bunun tahsilatını yine yapamayacağız.”> Yeni Meram >Spor > ‘Beşiktaş’ın haklarını kimseye yedirmem’
HABER YORUMLARI