YAZARLAR

Bulunduğunuz makamın gelip geçici, yardıma muhtaç sessiz canlara yapılan ve en ufak bir çıkar gözetmeksizin ulaşılan tanrı emanetlerinin duaları ise kalıcı olup, tüm yaşamınız boyunca sizi takip ederek her türlü olumsuzluğa karşı size koruyucu kalkan olacaktır.

Yüce tanrı buyuruyor ki;

Ağzı süt kokan bebelerin, konuşamayan doğadaki mahlukatın ve kendi inancından olmayanların hakkıyla karşıma gelme!

Yaratan, sessiz canları insanlara emanet yaratarak, merhametlerini sınayarak, onlara olan davranışlarını, açlıklarını, susuzluklarını görerek yardımlarına koşanlara müjdeler veriyor.

Belediye başkanları olarak tuttuğunuz orucun ecrini kaçırmadan mutlaka kaldırdığınız ve yeraltına çektiğiniz çöplüklerle beslenen ve aç bırakılan tüm; kedi, köpek ve kuşlara karşı sorumluluğunuzu hatırlatıyoruz.

Eğer bir parça Tanrı sevgisi varsa yüreğinizde, iftar sofrasında ağzınıza attığınız ilk lokma ve bir yudum su da, aç bıraktığınız ve o çöplerin başında aç- susuz bekleşen canlar aklınıza gelsin. İşte o zaman o ilk lokma da o, bir yudum su da boğazınızdan geçmeyecektir.

Ramazan Ayı’nın kutsallığına yürekten inanan tüm belediye başkanlarını yer altına çektikleri çöplüklere acilen su ve yemek odakları yaparak ve vatandaşlarında yemek ve ekmek artıklarını poşetlerle uygun yerlere bırakmalarını zabıtalarla anons yaparak sağlamanızı ve bu insanlık görevini yapmanızı bekliyoruz.

> Yeni Meram >Yazarlar > BELEDİYE BAŞKANLARINA DUYURUMDUR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.