Torku Jelifest

Bedelli askerlik yerleri 2021 belli oldu!

  • Giriş Tarihi: 22.01.2021 10:24
  • Güncelleme Tarihi: 10:34
Bedelli askerlik yerleri 2021 belli oldu!

2021 Şubat celp dönemi sevk tarihleri nasıl ve nereden öğrenilir? İşte, MSB ASAL ve e-Devlet ile bedelli askerlik yerleri sonuçları ve celp, sevk tarihleri sorgulama ekranı

Bedelli askerlik yerleri ve kura sonuçları merakla bekleniyor. 2021 yılı içerisinde vatani görevini yerine getirmek isteyen on binlerce askerlik yükümlüsü, bedelli başvurularını geçtiğimiz Aralık ayının sonuna kadar tamamlamıştı. Adaylar şimdi ise 2021 bedelli askerlik yerleri ve kura sonuçları için beklemeye koyuldu. Bilindiği gibi, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bedelli askerlik başvuru sonuçları ile celp ve sevk tarihlerinin Ocak ayı içerisinde açıklanacağı belirtilmişti.

MSB ŞUBAT CELBİ 2021 BEDELLİ ASKERLİK YERLERİ AÇIKLANDI!

MSB ASAL tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, askerlik yerleri belli oldu. ASAL tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Ocak/Şubat/Mart 2021 Döneminde Sevke Tabi Yedek Subay, Yedek Astsubay, Erbaş/Erler İle 2021 Yılında Bedelli Askerlik Statüsünde Silahaltına Alınacak Yükümlülerin Sınıflandırma Sonuçları E-Devlet ve As.Ş.Bşk.lıklarından Açıklanmıştır.

İşte, MSB ASAL ve e-Devlet ile bedelli askerlik yerleri sonuçları ve Şubat celp dönemi sevk tarihleri sorgulama ekranı…

BEDELLİ ASKERLİK BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2020 yılı bedelli askerlik başvuruları 31 Aralık 2020 tarihinde sona erdi. Bedelli askerlikten yararlanacak olan kişilerin kimlikleri, celp ve sevk dönemleri temel eğitim yapacakları birliği 2021 yılı Ocak ayında e-devlet üzerinden öğrenebilecekler.

Henüz yeni bir duyurunun yapılmadığı bedelli askerlik sonuçları için başvuru bilgilendirmesinde “Bedelli askerlikten yararlanacak yükümlülerin kimlikleri, celp ve sevk dönemleri ile temel eğitimi yapacakları birlikleri 2021 yılı Ocak ayında e-Devlet ve askerlik şubelerinden duyurulacaktır.” İfadelerine yer verilmişti.

BEDELLİ ASKERLİK SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Bedelli askerlik yerleri 2021 belli oldu!
HABER YORUMLARI