Ruşeym Torku

Bedelli askerlik adaylarının yerleri belli oldu

  • Giriş Tarihi: 6.09.2018 10:04
  • Güncelleme Tarihi: 10:37
Bedelli askerlik adaylarının yerleri belli oldu

Bedelli askerlik uygulamasının ikinci celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceklerin birlikleri e-devlet sistemi üzerinden yayımlandı.

Why Note!?

Bedelli askerlik uygulamasının ikinci celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceklerin birlikleri e-devlet sistemi üzerinden yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığınca, bedelli askerlikten faydalanmak isteyenlere üç celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceği, ilk celp döneminde birliklere sevk işlemi 15 Eylül’de gerçekleşmişti. Üçüncü celp dönemine ilişkin bilgiler ise 27 Eylül’de e-Devlet sistemi üzerinden ilan edilecek.

Bedelli askerlik uygulamasına ilişkin celp takvim süreci işliyor. Bedelli askerlikten faydalanacakların birinci celp döneminde gönderilecekleri birlikler ağustos ayının son haftasında duyurulmuştu. Alınan karar doğrultusunda ilk 12 bin yükümlü 15 Eylül’de birliklerine sevk edilecek. Ekim ayında bedelli askerlik yapacakların yerleri ise bugün duyuruldu.

474 BİN 955 BAŞVURU

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bedelli askerlik için 474 bin 955 kişi başvurdu, başvurusunu tamamlayan yükümlü sayısı ise 125 bin 344 oldu.” denildi.

3. CELP BİLGİLERİ 27 EYLÜL’DE

Üçüncü celp dönemine ilişkin bilgiler ise 27 Eylül’de e-Devlet sistemi üzerinden ilan edilecek.Milli Savunma Bakanlığınca, bedelli askerlikten faydalanmak isteyenlere üç celp döneminde temel askerlik eğitimi verileceği, ilk celp döneminde birliklere sevk işleminin 15 Eylül’de, ikinci sevk işleminin 6 Ekim’de, üçüncü sevk işleminin ise 27 Ekim’de yapılacağı açıklanmıştı.İlk 3 dönemde yer almayan diğer yükümlülerin celp planlaması da 3 Kasım’dan sonra ayrıca duyurulacak. İşlemlerini geciktirenler kapsam dışına çıkartılacak. Celp dönemleri ilan edilen yükümlülerin, yoklamalarını celp dönemleri için belirlenen ve e-Devlet’te kişisel olarak belirtilen yoklama tarihine kadar tamamlamaları gerekecek. Gerekli işlemleri süresi içinde tamamlamayan yükümlüler, bedelli askerlik kapsamı dışına çıkartılacak.

 

E-DEVLET BEDELLİ ASKERLİK YERİ SORGULAMA> Yeni Meram >Güncel > Bedelli askerlik adaylarının yerleri belli oldu
HABER YORUMLARI