Torku Jelifest

Bebek 14 saat sonra hastaneye ulaştırıldı

  • Giriş Tarihi: 11.01.2015 11:20
  • Güncelleme Tarihi: 11:22
Bebek 14 saat sonra hastaneye ulaştırıldı

Ordu’nun Akkuş ilçesinde rahatsızlanan 6 aylık bebek Hira Şahin’i hastaneye ulaştırmak için seferber olan ekipler, 14 saat çalışarak bebeği hastaneye ulaştırıldı

İlçenin Damyer Mahallesi’nde ikamet eden İsmail Şahin ile Gülden Şahin çiftinin 6 aylık bebekleri Hira’nın rahatsızlanması üzerine ailesi 112 Acil Servis ekiplerinden yardım istedi.

İlçeden yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki mahalleye gitmek üzere dün yola çıkan ekipler, kar yağışı sonrası yolun kapanması nedeniyle hastaya ulaşamayarak yolda mahsur kaldı.

Bunun üzerine durum, Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve UMKE Ordu ekibine bildirildi.

Bir süre sonra yola çıkan ekipler  kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu bölgede uzun sürekar ve tipi nedeniyle yol açmada zorlandı.

Uzun süre yol açma çalışması yürüten ekipler ilk olarak mahsur kalan 112 ekiplerine ulaştı. Ardından çalışmalarına devam eden ekipler, Şahin çiftinin ikamet ettiği eve de ulaşmayı başardı.

Eve gelen ekipler Hira bebeğe ilk müdahaleyi burada yaptı.

Yaklaşık 14 saatlik çalışma sonucunda Hira Şahin, Akkuş Devlet Hastanesine getirilerek burada tedavi altına alındı.> Yeni Meram >Türkiye > Bebek 14 saat sonra hastaneye ulaştırıldı
HABER YORUMLARI