Ruşeym Torku

‘Bayram Barış Getirsin’

  • Giriş Tarihi: 24.07.2013 16:05
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘Bayram Barış Getirsin’

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nın ilçe teşkilatları ile belediyelerle birlikte düzenlediği ilçe iftarları sürüyor. “Ramazan Sevincini Paylaşıyoruz” sloganıyla yapılan iftarların önceki günkü adresleri Akören ve Güneysınır’dı.

Why Note!?

Akören’deki iftar programı, ilçe meydanında gerçekleştirildi. Programa AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul, AK Parti Konya İl Başkanvekili Mehmet Akif Göksu, Akören Belediye Başkanı Tahir Dinç, AK Parti Akören İlçe Başkanı Ramazan Soycak ve ilçe yönetimi, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri İffet Gümüş ve Candan Duran, Akören protokolü ile Akören halkı büyük ilgi gösterdi.

İftar programı, AK Parti Akören İlçe Başkanı Ramazan Soycak’ın selamlama konuşması ile başladı. Daha sonra söz alan Akören Belediye Başkanı Tahir Dinç, iftar programına katılımlarından AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul’a, il ve ilçe yönetimine, ilçe protokolü ile Akören halkına teşekkür etti.

İftar yemeğine katılan ilçe halkına seslenen AK Parti Konya İl Başkanvekili Mehmet Akif Göksu, yoğun katılımlarından dolayı programa katılamayan AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun’un selamlarını Akören halkına iletti. Göksu, şunları söyledi; “Her yıl Konya merkezde büyükşehir belediyemiz ile teşkilatlarımız iftar programları yapıyordu. Bu yıl tüm ilçelerimizle iftarımızı açıp bu coşkuya ortak olmak istedik. Ben programımıza teşrif ederek bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.”

ÖZKUL; “BU BAYRAM BARIŞ VE HUZUR GETİRSİN”

AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul da konuşmasında Ramazan ayının tüm dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diledi. Son yıllarda her Ramazan’ın Müslümanlar için sancılı geçtiğinin altını çizen Kerim Özkul, gelecek yıllardan umutlu olduğunu kaydetti. Özkul; “Maalesef son yıllarda her Ramazanımızı buruk geçiriyoruz. Bir Ramazan ezilen Müslümanları yad ettik, bir Ramazan Myanmar’da yakılarak öldürülen ve evlerinden edilen Müslümanları yad ettik, bir Ramazan’da Sudan’da yaşayan din kardeşlerimizin acısını yaşadık. Bu yıl da maalesef Mısır ve Suriye’deki karışıklık, iç savaş ile darbeden mağdur olan Müslüman kardeşlerimizin acısını yaşıyoruz. Bu gerçekten çok acı verici bir durum. İnşallah yakında bu acılar bitecek ve Müslüman kardeşlerimiz huzura erecek. İnşallah sizlerin dua ve destekleri ile Türkiye hep ayakta olacak ve dünyanın neresinde ezilen Müslüman kardeşlerimiz varsa ülke olarak her zaman onların yanında olacağız. Ramazan ayının ardından bayramı yaşayacağız. İnşallah bayram, tüm Müslümanlara birlik, kardeşlik huzur ve mutluluk getirir” şeklinde konuştu.

AK Parti İl Teşkilatı’nın Ramazan Sevinci Programları kapsamında Güneysınır’da da iftar yemeği verildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Bayram Barış Getirsin’
HABER YORUMLARI