Torku Jelifest

Batman’da teröristlerce yola döşenen patlayıcı infilak ettirildi

  • Giriş Tarihi: 30.09.2015 11:04
  • Güncelleme Tarihi: 11:04
Batman’da teröristlerce yola döşenen patlayıcı infilak ettirildi

Batman'ın Kozluk ilçesinde, teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 1 polis şehit oldu, 1 vatandaş hayatını kaybetti.

Batman-Kozluk karayolunda teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 1 polis şehit oldu, 4 polis ile patlama sırasında yoldan geçen iki araçta bulunan 4 vatandaş yaralandı.

Batman Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Batman-Kozluk karayolunun Samanyolu köyü mevkisinde terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcı, zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirildi. Patlamada 1 polis şehit oldu, 4 polis ile patlama sırasında yoldan geçen kamyonet ve minibüste bulunan 4 vatandaş yaralandı.

Yaralanan kamyonet sürücüsü Hamdullah Aydın (55), tedavi gördüğü özel hastanede müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olayda yaralanan 3 polis memuru ile Mehmet Aydın (13), Kübra Aydın (15), Ahmet Aydın (13) ve ismi henüz öğrenilemeyen bir kişinin tedavisi Batman Bölge Hastanesi ile bir özel hastanede sürüyor. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.> Yeni Meram >Türkiye > Batman’da teröristlerce yola döşenen patlayıcı infilak ettirildi
HABER YORUMLARI