YAZARLAR

Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandığı günden itibaren makamının hakkını vererek çalışan Başsavcı Mehmet Şahin, ilçede bulunduğu süre içinde görevini mükemmel yaptığı gibi, kurduğu ikili ilişkiler ve diyalog ile içimizden biri olarak halkımızın gönlünde de taht kurdu.

Hatırlanacağı üzere daha önce Seydişehir’e 1.500 kişi kapasiteli Kapalı Cezaevi yapılması kararlaştırılmış, hatta Topsöğüt Mevkii’nde 336.070 metrekare arazi Adalet Bakanlığı’na devredilmiş; ancak geçen süre içinde ilgisizlik sebebi ile bakanlıkça yatırım programından çıkartılmıştı.

Aradan 5 yıla yakın bir zaman geçtiği için süreç hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. 07.01.2008 tarihinde kaleme aldığım, “Seydişehir’e Bölge Cezaevi Yapımı İptal Edildi” başlıklı yazımda;

“2000 yılından bu yana Seydişehir gündemini yakından meşgul eden ve kamuoyunun merakla ve istekle beklediği Bölge Cezaevi yapılması Adalet Bakanlığı Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü’nce Kasım 2007 ayında gönderilen bir yazı ile planlamadan kaldırıldı.

12.10 2000 tarihinde Seydişehir Kızılcalar Mahallesi Topsöğüt Mevkii’nde bulunan 336.070 metrekare arsa Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce bölge cezaevi yapılması için Adalet Bakanlığı’na tahsis edildi.

07.02.2005 tarihinde ise 5 yıl içinde inşaata başlanmadığı için Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü 2 yıl ek süre istedi, istenilen ek sürenin verilmesinin ardından inşaata yine başlanmadığı için iki yıllık süre 07.02.2007 tarihinde doldu.

Adalet Bakanlığı 2007 yılı Kasım ayında Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, Türkiye genelinde halen 23 bölge cezaevi inşaatının devam ettiğini, Seydişehir’e bölge cezaevi yapılmasının planlamadan kaldırıldığına dair bir yazı gönderdi.

Bu yazı ile Seydişehir’e bölge cezaevi yapılması da gündemden düşmüş oldu. Bu durumu hiçbir yorum yapmadan okuyucularıma sunuyorum” diyerek gelişmeleri sizlerle paylaşmıştım.

İşte o tarihten itibaren Seydişehir’e cezaevi yapılması gündemden düşmüştü.

Ta ki, Başsavcı Mehmet Şahin Seydişehir’e atanana kadar.

Başsavcı Şahin, bakanlık ile kurduğu ikili ilişkiler ile gündemden kaldırılmasına rağmen yeni bir cezaevi yapılmasını yatırım programına aldırmayı başardı.

Yaşanan süreçte Başsavcı Şahin’in ne sıkıntılar çektiğini, işleri bu aşamaya şahsi gayretleri ile nasıl getirdiğini yakından biliyorum.

Kamu görevlilerinin unutmaması gereken tek önemli konu var; “Görev yaptıkları yere faydalı ve aynı zamanda aşığı olmak”

Çalıştığı yerleşim birimine aşık olan kamu görevlisi aynı zamanda Türkiye’nin de aşığı demektir.

Başsavcı Şahin, görevini tam anlamıyla yerine getirdi.

Seydişehir ve Türkiye aşığı olduğunu gösterdi.

Sayın Şahin’in Seydişehir’den ayrılmasına üzülürken, Kırşehir İli’ne Başsavcı olmasına da bir o kadar sevindim.

Başsavcım, hizmetlerinizi ve sizi asla unutmayacağız. Cezaevinin açılışında onur konuğumuz olarak katılmanızı bekliyorum. Kırşehir İli’nde aileniz ile birlikte mutlu ve huzurlu çalışmanızı temenni ediyorum.

Bu arada yeni yapılacak cezaevi önündeki caddeye Başsavcı Mehmet Şahin’in isminin verilmesini belediye meclisinden bekliyorum.

VOLEYBOL TAKIMINI KUTLUYORUM

Bu yıl 3. voleybol liginde Seydişehir’i başarı ile temsil eden, grubunda birinci olan, Ankara’ da yapılan playoff müsabakalarında 2. lige yükselmeyi şanssız bir şekilde son anda kaybeden, bizlere büyük heyecanlar ve mutluluklar yaşatan, voleybol takımının tüm oyuncularına, başkanı Hasan Çalı’ya, Antrenör Süleyman Kılıç’a, takımı içeride ve dışarıda oynanan tüm maçlarda yalnız bırakmayan Koordinatör Orhan Özel’e, Seydişehir’e böyle güzide bir takım kazandırdığı için Belediye Başkanı Abdulkadir Çat’a teşekkür ediyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > “Başsavcım Seni Özleyeceğiz”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.