Torku Jelifest

Başsavcılık’tan ‘kırmızı bülten’ başvurusu

  • Giriş Tarihi: 8.12.2015 18:56
  • Güncelleme Tarihi: 19:10
Başsavcılık’tan ‘kırmızı bülten’ başvurusu

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY operasyonunun bir numaralı şüphelisi Fetullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığına müracaat etti.

Mutlu Akü

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunun bir numaralı şüphelisi Fetullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması için Adalet Bakanlığına başvurdu.

Örgütün yönlendirmesi ve talimatları doğrultusunda, “İzmir Askeri Casusluk Davası”nın soruşturma sürecinde, taraflı ve kasıtlı usulsüzlükler yaptıkları, şüphelilerin kamuoyunda itibarsızlaştırılarak devlet bürokrasisinden ve TSK’dan tasfiyesini amaçladıkları yönündeki iddialar üzerine başlatılan soruşturmada, hakkında yakalama kararı çıkarılan örgütün lideri Fetullah Gülen için, uluslararası düzeyde arama ve tutuklandığında iade talebi anlamına gelen “kırmızı bülten” çıkarılması konusunda Adalet Bakanlığına müracaat edildi.

Gülen hakkında daha önce de İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen 3 soruşturmada benzer talepte bulunulmuştu.> Yeni Meram >Güncel > Başsavcılık’tan ‘kırmızı bülten’ başvurusu
HABER YORUMLARI