YAZARLAR

Başlıksız..-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Yaşadığımız, gülsek mi ağlasak mı cinsinden olaylar kimi zaman bir anı olarak kalırken, kimi zamanda kötülükleri getiriyor ve belki de onlarca kişinin yaşamını yitirmesine bile neden olup kapanmayacak yaralar açabiliyor..
Örneğin birkaç yıl önce adamın biri İstanbul’daki eğlence merkezi Reyna’ya, bence güvenlik zafiyeti nedeniyle elini kolunu sallaya sallaya girip, 39 kişiyi öldürmüştü..
Gereken yerde gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle benzer daha bir çok olay yaşandı bu memlekette..
Şahsen güvenlik zafiyetiyle ilgili çok yazı yazdım. Gelin önleminizi istenmeyen olaylar olmadan önce alın, bakın şu bölgede hoşa gitmeyen durumlar yaşanabilir, iş olduktan sonra önlem almanın bir faydası olmaz dedim..
Kimi zaman alındı, kimi zaman umursanmadı. Neden umursanmadı? Çünkü bu millet her şeyi çok iyi bilir de ondan. Doğruyu bir başkasından öğrenmeyi her zaman gurur kibir meselesi yapmıştır bu halkın çoğu. Yani, “Bana sen mi öğreteceksin” zihniyeti..
Bu millet gerekli olanı değil lüzumsuz olanı yapmakta adeta birbiriyle yarışır hale gelmiş..
Örneğin geçtiğimiz günlerde işim gereği gittiğim SGK binası girişinde önlemin nasıl alındığını gördüm. Öyle bir arama yapılıyor ki, neredeyse altın dişini söktürecekler adama..
Oraya, saç tokasına bile öten alet koymuşlar. Bu mudur yani. Teknoloji bu mu şimdi..
Mesela hava üssüne girerken, aynayla otomobilin altına ve bagaja bakılıyor, fakat içine bakılmıyor. Ancak SGK binasına girerken neredeyse donuna varana kadar inceleniyor. Kıyaslandığında ben saçma..
Birkaç gün önce konuyla ilgili yaşadığımız ilginç bir olayı anlatalım..
Arkadaşımla Konya’daki büyük bir AVM’ye gittik. Girişte güvenlik görevlisi araçları durdurup çevresini dolaşarak elindeki aynayla altlarına bakıyor..
Olayı, deneme yapalım ve görüntüleyelim istedik. Önümüzdeki otomobile baktıktan sonra bizim araca geldi. Yine aynı, aynayla aracın sadece altına baktıktan sonra bize, “Geçebilirsiniz” dedi. Bende ona, “Arabanın içerisinde bombalar ve silahlar var dedim..
Görevli bize şöyle dedi, “Bana böyle talimat verdiler”
Kendisi olağanüstü durumlarda inisiyatif kullanamıyor yani, talimat neyse onu yapıyor..
Söylediğim gibi deneme yapmıştık. Peki deneme yapmayıp hakikaten arabasının içerisi bomba ve silahlarla dolu araç içeriye girse de katliam yapsa suçlular kim olacaklar bilmiyorum. Allah bizleri korusun..

> Yeni Meram >Yazarlar > Başlıksız..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.