kapat
Ruşeym Torku

Başkent’te Mezuniyet Coşkusu

  • Giriş Tarihi: 25.06.2013 14:19
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Başkent’te Mezuniyet Coşkusu

Konya’nın ilk vakıf üniversitesi özelliğini taşıyan ve 24 öğrenci ile sağlık sektörüne ara eleman istihdamını amaçlayarak, 2008-2009 Eğitim-Öğretim yılında hizmete başlayan Başkent Üniversitesi Konya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ilk mezunlarını ve

Başkent Üniversitesi Konya Uygulama ve Araştırma Merkezi Konferans salonunda düzenlenen törene Hastane Koordinatör Yardımcısı Op. Dr. Ahmet Tolu, Başhekim Op.Dr. Sait Karagül, Hastane Müdürü Mehmet Özen, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Osman Ulusal, İl Sağlık Müdürlüğü Acil Servis Eğitimcilerinden Dr. Yavuz Üçkuyu, Okul Müdür Yardımcısı Dr. Gülden Eröktem, öğretim görevlileri, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, İlk ve Acil Yardım programı okul birincisi Hazal Yıldırım’ın konuşmasıyla devam etti.

Yaşamını ülkesine, insanlığa, bilim ve eğitime vakfeden dünyaca tanınmış büyük bilim adamı, Başkent Üniversitesi kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal’a şükranlarını sunarak başlayan Hazal Yıldırım, “Seçkin bir eğitim yuvası olan Başkent Üniversitesi’nin Konya Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun ilk mezunları olmaktan mutlu ve gururluyuz. Bugün 20 Türk genci yuvadan uçup memleketimizin sağlık ordusuna dahil olmanın onurunu ve sorumluluğunu taşıyoruz” dedi.

Okul Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Dr. Gülden Eröktem ise duygulu bir konuşma yaptı. Dr. Eröktem, “Bugün hep kıvançlı hem de çok heyecanlıyım. ilk mezunlarımız, ilk göz ağrılarımız, kuruluşun ve büyümenin sancısını da heyecanını da birlikte yaşadık. Kuruluşumuzdan bugüne “İnsana ne denli özenilirse insan o denli yücelir” inancıyla hareket ettik. Eserlerin en büyüğünün ve en kalıcısının insan olduğu anlayışı ise bizi bugüne taşıdı. İnancımız ve emeğimiz öğrencilerimizin başarılarıyla anlam kazandı. Bu nedenle, ulusça geleceğimizin aydınlık yüzü olan bu pırıl pırıl gençleri yetiştiren değerli hocalarımıza, uygulama ve stajlarda destek veren tüm 112 eğitimcileri ve ekiplerine İl Sağlık Müdürü ve İl Acil Başhekimliği nezdinde teşekkür ederim. Bu yıl yeni girecek olan öğrencilerimiz daha şanslı. Çünkü, Sağlık Meslek Lisesi’nden gelecek başarılı öğrenciler kazandıkları anda hemen işe başlayacak ve kendi kazandıkları para ile okuma imkanı bulacaklar. Önümüzdeki yıllarda farklı bölümlerle de eğitime olan katkılarımız devam edecek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ödül ve diploma törenine geçildi. Tüm öğrenciler tek tek diplomalarını alırken, mezuniyet pastası da topluca kesildi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Başkent’te Mezuniyet Coşkusu
HABER YORUMLARI