YAZARLAR

Başkan, hakkında şikayet var.. -Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Önceki yazılarımın birinde, bisiklete motosiklete biniliyor, hatta bir bisikletlinin çarpması sonucu fren tertibatının bir çocuğun kafasına saplandığını, çocuğun günlerce komada kaldığını ve ölümden döndüğünü yazmıştım..
Ancak ne yazık ki buna rağmen hiçbir önlem alınmamış, bisiklet ve motosikletler bahsettiğim yerde yine cirit atmaktadır..
Şehrin özellikle akşam saatlerinde çok kalabalık bölgelerinden olan Nene Hatun Parkından bahsediyorum..
Bu sefer bu parkla ilgili bir başka şikayet aldım. Bir süre önce Selçuklu Belediyesi’ne konuyla ilgili dilekçeyle bildirimde bulunduğunu, ancak yine hiçbir sonuç alamadığını belirten çevre sakinlerinden öğretmen Fatih Aladağ şikayetini şu şekilde dile getirmiş..
“Kentin güzide semti Nalçacının göz bebeği, Nene Hatun Parkı, Selçuklu Belediyesinin bizlere sunduğu bir nimettir. Yıllanmış ağaçları, geniş çim alanları, kafeteryaları, kamelyaları, toplamda 1500 metre’ye yakın yürüyüş alanı, basketbol kortu, park sporu alanı, peyzaj mimarisi ile günlük çok sayıda insanın uğrak yeri..
Ancak;
Sabahları yürüyüş esnasında gördüğüm manzara çok vahim.
Günde binlerce insanın gerek serinlemek, gerekse akşam hoş vakit geçirmek için kullandığı parkın içler acısı halini görmenizi isterim. Akşamları yenen onlarca kilo çekirdek kabukları, belki yüzlerce paket sigaranın izmaritleri, şişeler, yiyecek içecek artıkları ile sanki belediyenin çöp deposunu andırıyor.
İnsanımız malum oturduğu yeri pislik içinde bırakır gider. Sonrası belediye işçilerine kalır. Değerli başkan;
Bu devasa ve çok kullanılan parkın temizlenmesi inanılar gibi değil. Teknolojinin şu boyutlara vardığı günümüzde, park ne yazık ki süpürge ve faraş ile yapılmaktadır. 2017 yılında artık İnsansız Hava Aracı imalatının söz konusu olduğu, yerli ve milli bir çok aletin yapıldığı bu tarihte bir sürü imkan ve bir ton da ödenek varken, neden sanayi tipi elektrik süpürgeleri kullanılmıyor. Burada hala süpürge ve faraş kullanılması komik değil midir.
Öte yandan basketbol alanının zemini kaygan durumda, spor yapılmasına uygun bir zemin yok, haliyle burada spor yapan gençler yaralanıyorlar.
Konuyu belediyemize daha önce bildirmiştim. Bana gelen cevapta, temizlik şekliyle ilgili hiçbir açıklama bulunmazken, parkın revizyon edileceğinden bahsediliyor ve şöyle denmiş, “2017 46617 No’lu başvurunuzla ilgili Nene Hatun Parkı bu yıl içerisinde revizyon edilip daha gelişmiş ve modern bir park olacaktır. Talep edilen değişiklikler de değerlendirilecektir“
Ben sadece temizliğin yapılış şekli ile ilgili öngörülerimi iletmiştim. Siz revizyon demişsiniz. Ve dilekçemde, konu hakkında bir girişiminizin olmaması halinde, konuyu basın, sosyal medya, Cimer ve Bimer’e taşıyacağımı belirtmiştim.
Tekrar ediyorum temizliğin niteliği ile bir şikayet değil, yapılış şeklinde ki komikliktir. Emekçi arkadaşlarımızı şikayet etmiyorum. Siz oraya şehir merkezinde ve bazı parklarda kullanılan sanayi tipi elektrik süpürgesini alana kadar mücadelem sürecek. Ayrıca istihdam ile ilgili bir cevabınızı da kabul etmiyorum. Konya Büyükşehirdir ve her yerde personele ihtiyaç vardır. Oradan açığa çıkacak elemanları her yerde değerlendirebilirsiniz.
Çalışmalarınızda başarılar diler saygılar sunarım”

> Yeni Meram >Yazarlar > Başkan, hakkında şikayet var..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.