Torku Jelifest

Başkan Çalışkan, Fuar ve Kongre Merkezi’ni inceledi

  • Giriş Tarihi: 10.11.2015 18:31
  • Güncelleme Tarihi: 18:31
Başkan Çalışkan, Fuar ve Kongre Merkezi’ni inceledi

Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, yapımı devam eden Fuar ve Kongre Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Elmaşehir Mahallesi’ndeki Fuar ve Kongre Merkezi inşaatındaki çalışmaları inceleyen Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Karaman Belediyesi, Devlet Planlama Teşkilatı ve Kalkınma Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen Fuar ve Kongre Merkezi Projesi’nin 20 bin 35 metrekare alan üzerinde inşa edildiğini belirtti.

“Fuar ve Kongre Merkezi ile Karaman’da önemli bir eksikliği gideriyoruz” diyen Çalışkan, şunları kaydetti:

“Karaman sürekli büyüyen ve gelişmekte olan bir şehirdir. Şehrimiz büyüdükçe ve geliştikçe, buna orantılı olarak ihtiyaçları artmaktadır. Son yıllarda ilimiz, önemli organizasyonlara ev sahipliği yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası etkinlikler, seminer ve toplantıları gerçekleştirmek için daha fonksiyonel ve geniş mekanlara ihtiyaç duymaktayız. Yapımına başladığımız Fuar ve Kongre Merkezi son derece fonksiyonlu ve nitelikli olacak. Kongre merkezimiz aynı zamanda; toplantı, seminer, çalıştay, konferans gibi etkinliklerde kullanılabilecek multi-fonksiyonda yapılıyor. Bin 500 metrekare fuar alanı da betonarme ve çelik konstrüksiyondan oluşmakta.”

Çalışkan, projenin 2016 sonunda tamamlanmasıyla Karaman’da önemli bir projeyi daha hayata geçirmiş olacaklarını ifade etti.> Yeni Meram >Türkiye > Başkan Çalışkan, Fuar ve Kongre Merkezi’ni inceledi
HABER YORUMLARI