YAZARLAR

Seydişehir Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne atanan Zafer Yüzüak geldiği günden bu yana gayretli çalışması ile dikkat çekiyor.

Öncelikli olarak fiziki kapasite yetersizliği üzerinde duran başhekim acil servisi genişletme düşüncesi ile bir dizi çalışma başlattı. Konu ile ilgili Belediye Başkanı’nı ziyaret eden başhekim başkandan her türlü destek konusunda söz aldı ve çalışmalar başlatıldı.

Özellikle ifade etmeliyim ki hastanemiz konusunda istenilen seviyeye ulaşamadık. SSK ve Devlet Hastanesi birleştiği sırada SSK Hastanesi’nde 120, Devlet Hastanesi’nde ise 100 yatak kapasitesi mevcuttu.

Hastaneler birleşince bir anda Devlet Hastanesi 220 yatak kapasitesine ulaştı. Ancak o anki hastane yönetimi hangi akla hizmet etti bilmiyorum şu anki B bloğu kapatarak yatak kapasitemizi bir anda 120’ye düşürdü.

Siyasilerimiz de buna göz yumunca büyümeyi hedeflerken bir anda küçüldük. Göreve kısa süre önce başlayan Başhekim Yüzüak’ın gayretli çalışmaları dikkatimden kaçmadı. Yüzündeki heyecandan canla başla hizmet etmek istediğini görüyorum.

Başhekim Konya ilçeleri arasında ilk, il merkezinde ise bir ya da iki hastanede ancak bulunan Flexible sistoskop ve Plazmakinetik Tur cihazlarını geçtiğimiz günlerde hastane bünyesine kazandırdı.

Konu ile ilgili bilgi veren Başhekim “Hastane bünyesine mesane sondaj, mesane kanseri, prostat hastalığı, mesane taşı, biyopsi alma ve şüpheli odakları tespit etmek imkanına sahip en modern Flexible sistoskop ve Plazmakinetik Tur cihazlarını kazandırdığını,

Bu tür vakaların daha önceleri hastaya anestezi verilerek ya da uyuşturma yapılmadan tedavisinin yapıldığını bu iki uygulamanın da hastaya çok acı verdiğini, bundan böyle anestezi verilmesine gerek olmadan ve hastanın hiç acı çekmesine gerek kalmadan tedavi işlemlerini yapabileceğini,

İleri teknoloji ürünü olan bu cihazlar sayesinde operasyon sırasında daha önce oluşan elektrik yanıklarının da olmayacağını belirterek, hastanenin kendi imkanları ile 100 bin lira harcama yaptığını” söyledi.

EKSİKLİKLER GİDERİLMELİ

Şu anda hastanede nöroloji ve intaniye doktorları geçici olarak hizmet veriyor, nöroloji uzmanı haftada iki, intaniye uzmanı da haftada bir gün olmak üzere geliyor.

Bu durum yeterli değil ama en azından heyet raporu verilmesi açısından önemli, Edindiğim bilgiye göre Başhekimlik, nöroloji ve intaniye uzmanlarının atanması için girişim yapmış, konu siyasilerimiz tarafından takip edilerek kısa sürede bu iki doktorun eksikliği giderilmeli.

GÖZ VE ORTOPEDİ DOKTORU İTİYACI VAR

Şu anda hastanede hizmet veren göz ve ortopedi doktorları başarılı tedaviler yapıyor. Hastalar oldukça memnun, ancak günde belli sayıda hastaya bakabiliyorlar.

Oysa gerek göz gerekse ortopedi servislerine tedavi olmak için gelen hasta sayısında çok büyük bir artış var. Durum böyle olunca hastalar zamanında tedavi olamıyor günlerce beklemek zorunda kalıyorlar.

Bu durumda ister istemez hastaların haklı şikayetlerine yol açıyor. Hastane yönetimi ilave göz ve ortopedi doktoruna ihtiyaç olduğunu mutlaka dile getirmeli müracaatlarını yapmalı.

B BLOK AKTİF HALE GETİRİLMELİ

Yeni yapılacak hastane tamamlanıncaya kadar B blok daha aktif hale getirilmeli. Zira haftanın her günü hastanede iğne atsan yere düşmüyor.

Sonuç olarak Başhekim Zafer Yüzüak’ı çalışmalarında gayretli ve iyi niyetli görüyorum, umarım yardımcıları da aynı iyi niyeti ve gayreti gösterir.

> Yeni Meram >Yazarlar > BAŞHEKİMİN GAYRETİ
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.