YAZARLAR

Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin 26. Başbakanı olmasından Seydişehirli olarak son derece memnun olmuştum. Hafta içinde ise arkadaşım Kemal Madenoğlu’nun Başbakanlık Müsteşarı olarak atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlanınca memnuniyetim daha da arttı.

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı ile Konya hak ettiği hizmetleri almaya başladı. Kemal Madenoğlu’nun müsteşarlığı ile bu hizmetlerin kısa sürede katlanarak büyüyeceğinden eminim.

Ne yazık ki Konya bugüne kadar hak ettiği hizmetleri alamadı. Merkezi hükümetler Konya’yı hep göz ardı etti.

Ancak Davutoğlu’nun Başkanlığı ile bu anlayış hemen değişmeye başladı. Zira bürokratlar kendilerine ilettiğimiz taleplere araştıralım, bakalım, inceleyelim gibi yuvarlak cevaplar verirken, Davutoğlu’nun Başbakanlığı ile anında cevap vermeye ve atılacak adımları atmaya başladılar.

Bire bir tespitlerim ile bu sonuca vardığımı özellikle belirtmek istiyorum. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun göreve gelmesi ile Konya’ya değişen bakış açısı, Kemal Madenoğlu’nun Müsteşarlığa atanması ile iyice pekişecek ve bu zamana kadar ihmal edilen Konya ve ilçeleri hak ettiği hizmetleri alacak.

MÜSTEŞAR KEMAL MADENOĞLU

Başbakanlık Müsteşarlığına, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu atandığına dair karar, 17 Ekim 2014 günlü Resmi Gazete’de yayımlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında, “Açık bulunan 1’inci derece kadrolu Başbakanlık Müsteşarlığına, Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Madenoğlu’nun atanması, 657 sayılı Kanunun 74’üncü maddesi ile 2 bin 451 sayılı Kanunun 2’nci maddesi gereğince uygun görülmüştür” ibaresi yer aldı.

MADENOĞLU KİMDİR

Kemal Madenoğlu, 1964 yılında Seydişehir’de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden 1988 yılında mezun oldu. 1989 yılında Devlet Planlama Teşkilatı Sosyal Planlama Başkanlığında uzman yardımcısı olarak göreve başladı.

1992-1994 yılları arasında ABD`de Colorado University Sosyoloji Bölümünde yüksek lisans çalışmalarını yürüttü. 1995 yılında uzman oldu. Şubat 2003-Haziran 2009 arasında Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. 8 Haziran 2009 tarihinden 17 Ekim 2014 tarihine kadar Kalkınma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini başarı ile yürüttü. Madenoğlu, evli ve 3 çocuk babasıdır.

SEYDİŞEHİR’E OLAN GÖNÜL BAĞIM

Kalkınma Bakanlığı Müsteşarı iken kendisini ziyaret ettiğim Kemal Madenoğlu Seydişehir ve bölge için çok önemli olan şu ifadelere yer vermişti.

“Benim Seydişehir ile olan gönül bağımı bu görevden bağımsız olarak görüyorum. Onun için Seydişehir’in ve bölgenin kalkınması insanların mutluluk ve refahı için bu manada bize düşen ne görev olursa olsun hem bir insan olarak hem makamın gerektirdiği değerler kapsamında da bundan hiçbir şekilde kaçınmayız.

Bu sebeple Seydişehir’in ayağa kalkmasını çok arzu ediyorum. Bu güne kadar çok ciddi gelişmeler yaşandı, ama bundan sonra daha büyük bir hızla yaşanabileceğine inanıyorum. El birliği içerisinde hareket edilirse ümit ediyorum bizim çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini birlikte inşa etmiş olacağız”

Bu ifadelere bütün samimiyetimle katılıyorum. Başarılı bir Devlet adamı olan arkadaşım Kemal Madenoğlu’nun Başbakanlık Müsteşarlığı görevini de başarılı bir şekilde yürüterek önce Ülkemize ve sonra Bölgemize çok önemli hizmetler vereceğine yürekten inanıyorum.

Ahmet Davutoğlu’nun Başbakanlığı, Kemal Madenoğlu’nun Müsteşarlığı ile ülkemiz ve Konya’mız çok büyük hizmetler alacaktır.

Arkadaşım Madenoğlu’nu tebrik eder, görevinde başarılar dilerim.

> Yeni Meram >Yazarlar > Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu;
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.