YAZARLAR

Geçtiğimiz hafta ülke gündemi Sayın Başbakan’ın konvoyuna yapılan silahlı saldırı ve Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde şehit olan Piyade Er Rıdvan ADAM’ın acısı ile çalkalandı.

Bir Atasözümüz vardır, Bir ülkenin Başbakanı’na tetik çeken eli kökten kırmazsak o elin bu ülkede yaratacağı huzursuzluk ayyuka çıkar ve bu ağırlığın altında da bir millet ezilip tükenmeye mahkum olur.

Anarşinin her türlüsünün ülkelerin başına bela olduğu, tarihin derinliğinden günümüze değin devletlerin kara kaderinde yer almıştır. Onun içindir ki Ulu Önder ATATÜRK Türk Gençliği’ne hitap ederken ‘Dahili ve harici düşmanların birlik içinde olabilirler, sen bu ahval ve şerait içinde dahi uyanık ol’ uyarısında bulunmuştur.

Bu ülke 27- Mayıslar da 12-Eylüller de kardeşin kardeşi hunharca katletmesine göz yummayan Kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz idareye el koyup rayından çıkan Demokrasi’yi tekrar rayına sokmuştur. ATATÜRK’ün ‘Ey Türk Gençliği’ dediği gençlik sokaktaki gençlik değil, kahraman ordumuzun Mehmetçiği ve Vefakar Türk Polisi’dir.

İşte bu Milli Güçler dahili ve harici düşmana haddini bildirip Türk Milleti’nin özen ve hasretle beklediği Demokrasiyi yaratıp yaşatmakla yükümlüdür. Keşke Mısır’ın, Suriye’nin, Libya’nın Tunus’un, Pakistan’ın, Afganistan’ın ve diğerlerinin de Türk Silahlı Kuvvetleri örneği bir yüce silahlı kuvvetleri olsaydı da bu ülkelerin içinde çıkan iç kargaşa ve terör belasının üstesinden gelmek için, dost gibi yardıma gelip düşman olup çıkan ve yüz binlerce insani katleden yabancı güçlere ihtiyaç duymasalardı.

Sayın Başbakanın konvoyuna yapılan menfur saldırı hedefine varsaydı bu ülkede seçim arifesinde büyük mü büyük bir kaosun çıkmasından yediden yetmişe bir ülke telafisi imkansız zarar görürdü ki, buna öncelikle dış ve sonrada iç düşmanlarımız sevinirdi.

Şu PKK belası sözde Demokrasi icabı TBMM’de varlığını sürdüren ve her fırsatta PKK’nın bir komuta merkezi konumunda bulunan BDP’lilerin gözlerimizin içine baka, baka evlatlarımızı şehit etmelerine daha ne kadar izin vereceğiz ki? Canlarını veren 40 binden fazla vatan evladının sayılarının daha da çok olacak acıları yüreklerimizi yakıp gitmesin.

Demokrasi için bir bedel ödenecekse bu ne idüğü belirsiz terörün Ağa Babalarının faaliyetine derhal son verilmeli. Dünyanın sözde Demokrasi örneği, Amerika Bin Ladin’i öldürüp cesedini denize atarken biz Apo’yu neden baş tacı edip İmralı’da besiye çekip sözde demokrasi adına başımıza bela yaptık? Bu acı gerçek bir akılsızlığın ürünü olarak başımıza dolanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti varlığı 30 yıldan da daha gerilere dayanan terör belasından ebediyen kurtulmanın yukarda da belirttiğim gibi bir bedel ödeyerek kurtulacaksa? Bu bedel bir nebze demokrasiden feragat bile olsa dahi çok, çok Rıdvan ADAM’lar genç fidanlarımız olarak kara toprağa girmesin.

Kuvvetler ayrılığı ilkelerimiz adam gibi çalıştığında hiç şüphe yoktur ki bu Yüce Devlet ve Millet’in özlediği gerçek demokrasi de, ATATÜRK İlke ve İnkılapları ile özdeş bu ülkede yüceler yücesi bir değer olarak hepimizi mutlu ve bahtiyar eder.

Siyasetin bugünlerde seçim meydanlarında yaptığı gösteriler ülke sorunları için çözüm üretmekten öteye siyasetin seviyesinin küçülüp yozlaşmasından tarafsız gözlemciler mutsuz ve muzdarip bulunmaktadırlar. Gönülden arzu ediyoruz ki, sözde demokrasinin beşiği Amerika’nın Kenedi’sinin öldürülmesi örneğini biz Türkiye Cumhuriyeti olarak yaşamayalım. Sayın Başbakan’ın çevresindeki korumaların arttırılması yolundan ziyade bu menfur olayın kaynağının kurutulmasının bir vatan borcu olduğunu dile getirip Sayın Başbakan’a geçmiş olsun dileklerimizi sunarken acısı bağrımıza ateş olup düşen şehidimize başka şehitler eklenmesin der, kederli ailesine baş sağlığı dileklerimizi sunarız…

> Yeni Meram >Yazarlar > BAŞBAKAN'IN KONVOYUNA TETİK ÇEKENLER KARINCA OLAMAZ !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.