Torku Jelifest

Başbakan Yıldırım’dan Adıyaman Samsat’taki depremle ilgili açıklama

  • Giriş Tarihi: 24.04.2018 9:06
  • Güncelleme Tarihi: 9:07
Başbakan Yıldırım’dan Adıyaman Samsat’taki depremle ilgili açıklama

Başbakan Binali Yıldırım İspanya ziyareti öncesi havaalanında açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, Adıyaman Samsat'ta gece yarısı meydana gelen deprem ile ilgili olarak "can kaybımız yok. Bazı binalarda hasar var ve bunlarla ilgili Başbakanlık gerekli çalışmaları başlattı." dedi.

Mutlu Akü

Başbakan Binali Yıldırım İspanya ziyareti öncesi havaalanında açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, Adıyaman Samsat’ta gece yarısı meydana gelen deprem ile ilgili olarak “can kaybımız yok. Bazı binalarda hasar var ve bunlarla ilgili Başbakanlık gerekli çalışmaları başlattı.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, İspanya ziyareti öncesi Adıyaman’ın Samsat ilçesindeki depremle ilgili açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım, depremde can kaybının yaşanmadığını söyledi.

“Bazı binalarda hasar var ve bunlarla ilgili Başbakanlık gerekli çalışmaları başlattı. Hasar tespitleri, yapılması gereken yardımlar neyse bunlar konusunda hemen harekete geçilmiştir.”

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde gece yarısı 5,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Adıyaman’ın yanı sıra Şanlıurfa, Gaziantep ve Diyarbakır’da da hissedildi. Depremde can kaybı yaşanmazken, 13 kişi yaralandı. Deprem nedeniyle bugün Samsat ilçe merkezindeki ve köylerindeki okullar tatil edildi.> Yeni Meram >Güncel > Başbakan Yıldırım’dan Adıyaman Samsat’taki depremle ilgili açıklama
HABER YORUMLARI