Torku Jelifest

Başbakan Yardımcısı Elvan: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin iskan ruhsatı alınmıştır

  • Giriş Tarihi: 27.02.2016 22:51
  • Güncelleme Tarihi: 22:51
Başbakan Yardımcısı Elvan: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin iskan ruhsatı alınmıştır

Başbakan Yardımcısı Elvan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin kaçak olmadığını belirterek, bununla ilgili 27 dava açıldığını ve davaların 24’ünün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi lehine sonuçlandığını söyledi.

Mutlu Akü

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, 2016 yılı bütçesi görüşmelerinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili olarak sürekli “kaçak” ifadesi kullanılması hakkında açıklamalarda bulundu.

“3 Ağustos 2010 tarihinde 1/10.000 ölçekli imar planı kabul edilmiştir, 1/1000 ölçekli koruma amaçlı imar planı kabul edilmiştir ve 8 Ekim 2014 tarihinde yapı kullanma izin belgeleri alınmıştır” diyen Lütfi Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu binanın, külliyenin iskan ruhsatı alınmıştır, bu bina kaçak değildir. Hizmet binalarının kaçak olduğu yönündeki iddialar, asılsız ve hukuki mesnetten uzaktır. Üst yargı kararları da tamamen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi lehine kararlardır. Bununla ilgili 27 dava açılmıştır, bu davaların 24’ü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi lehine sonuçlanmıştır” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Politika > Başbakan Yardımcısı Elvan: Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin iskan ruhsatı alınmıştır
HABER YORUMLARI