YAZARLAR

Bir acıdır ki yürekleri dağlar geçer, bu analar babalar için evlat acısı ve hele gerçek ana baba sevgisini yüreklerinde taşıyanlar için de anne ve babadan yoksun kalma acısı ki evlat acısından daha derin yaralar açar hayırlı evlatlarda.

Ana babanın yokluğu insan faktörünü dayanaksız, bırakırken insanoğlu ilk kez yalnızlığa itildiği içindir ki hangi yaşta olursa olsun ana ve baba nefesini ensesinde hisseder. Ancak ülkesi ve insanlarına yararlı evlatlar yetiştiren ana ve babalar maneviyatın doruğunda ebedi hayata yolcu olurlarken, gözleri arkalarında kalmadığı içindir ki mutlu ve bahtiyar ebedi hayata giderler.

Türk eğitim ordusunda bir komutan olarak ülkesi ve insanlarına hizmet verirken kendi evladını da vatan ve milletine yararlı kılarak ebedi hayata giden Ali YAMAN hoca çocuklarının annesi ve hayat arkadaşının da kendi yanına bir elim trafik kazası sonucu yolcu almıştır.

Ali YAMAN Hoca üç evladını da bu cemiyete armağan ederken sayılarını bilmediği yüzlerce ve belkide binlerce Türk çocuğunu hayata bağlarken, Peygamber mesleğinin hakkını vermekte mahir bir vatan çocuğu olmuş, ebedi hayata eşinden önce yol almıştır. Eşi HACER Hanım da geçtiğimiz cuma günü Sultan Selim Camii’de kılınan cenaze namazını müteakip ikinci düğün gecesini eşinin ruhu ile birleşerek yaşamıştır.

Bir mümtaz hocam vardı, 90 yaşlarında hayata veda ederken, değer verdiği öğrencilerini son nefesine değin hatırlar onlarla tebrikleşir ve gönül bağını hep eğiterek öğreterek sürdürür ve bana yazdığı bir tebrikinde EVLADIM HANEFİ, “UNUTULMAMAK BAHTİYARLIKLARIN EN BÜYÜĞÜDÜR.” Beni unutmadığın için mutlu oldum, seni unutmadığın için bu tebriki yazıp gözlerinden öptüm demişti. Bu veciz söz belleğime perçinlendi, bir ömür boyu o yüce sözün ciltlere sığmayan anlamını her fırsatta yazılarımda dizeledim.

Hacer Ana ve Ali Yaman Baba da unutulmayacak evlatları ile bu cemiyette hayır dua ile anılacak evlatlar bırakırken bizim BARIŞ’ın işlenip değer kazandığı YENİ MERAM da temayüz edip gelişirken, Yazı İşleri Müdürümüz olması ona genç yaşta verilen değerin en yüce ifadesi olmaktadır. Barış YAMAN Türk basın camiası içinde basamakları teker teker tırmanırken basın ahlakının YENİ MERAM’a layık gelişmeler kaydedeceği inancındayız.

Barış muhataplarını en etkin üslupla kamuya lanse ederken insan onur ve haysiyetine saygıyı asla göz ardı etmeme taktiği ile mesleğinin icaplarına uymada usta olma yolunda akılcı ilerlemelerle geleceğini aydınlatmakta ve bizlere parlayan umutlar vermektedir.

Basın camiası olarak Ali ve Hacer YAMANLARIN ESERİ Barışımıza baş sağlığı dilerken, Yaman ailesinin acılarını paylaşır, YAMAN ailesinin tüm bireylerinin de keza acılarını paylaşır, merhume ve merhum YAMAN’lara RAHMETLER NİYAZ EDERİZ.

> Yeni Meram >Yazarlar > BARIŞIMIZA BAŞ SAĞLIĞI DİLEĞİMİZ VAR
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.