YAZARLAR

Bir ilahi dindir ki sadece 23 yıl gibi kısa bir zaman sürecinde evrenselliği ve mucizevi bir atılımla insanlığın tarihinde ilahiliğini tescil etmiş, önderi sevgili peygamberimiz ALLAH buyruğu ilkelerini dünyaya yayarken, bu ilahi dinin son din ve bu peygamberin son peygamber olduğunu da o yüce kitap KUR’AN da tescilli olduğunu göstermiştir.

İslamın günümüz dünyası ifade ve üslubuyla medeni, çağdaş ve modern bir din olduğu da keza yüce kitabımız KUR’AN’da tescilen görülmektedir.

KOCA YUNUS’ UN ifadesiyle DERVİŞ, DERVİŞ DEDİKLERİ HIRKA İLE TAÇ DEĞİL, YÜREĞİ DERVİŞ OLAN HIRKAYA MUHTAÇ DEĞİL.

Muaviye ve yezitle başlayan İslam’a ihanetin özüne bakıldığında siyasetin İslam’a yamanma çabaları, bu yamanmayı yapanları kasıp kavurmuş ve fakat İslam’ı da habire yıpratmıştır.

Sevgili peygamberimizin hayatının akışındaki güneşin ışıkları bir yüce dinin evrensel ışıkları olurken, dinin üzerine çöreklenen siyasetin hayat damarları kopuk olduğundan, o siyaseti islamın özüne çekenlerin 1400 yıldan bu yana iflah olmadıkları perde perde insanlığın önüne serilmiş ve o sözde siyasiler teker teker siyasetin çöplüğünde yerlerini almışlardır

Şimdi geliniz Osmanlının enkazı üzerine bina edilen ve her karış toprağı şehit kanı ile sulanan Genç Türkiye Cumhuriyeti’nin canlı şahitleri ile tescilli yakın tarihine bakalım. Ulu Önder ATATÜRK İslam’ı siyasetin içine çekerek değil, laiklik ilkesi ile İslam’ı koruyup kolladığı içindir ki insanlığın tarihinde bir dahi devlet adamı olarak tescil görmüş, belleklere kazınmış, tarihin altın sayfaları içinde yerini almıştır.

Çok partili hayatımız içinde Rahmetli Menderes ve arkadaşları cumhuriyetin özüne İslam’ı sokma çabası içine girdiklerinden olacak partilerinin acı akibetleri malum sona unutulmaz acılarla girmiştir.

Sonrasındaki Adalet Partisi her fırsatta yine İslam’ın içine siyaseti çekme çabası içine girdiği içindir ki Adalet Partisi’ni ebedi iktidar koltuğunda tutmamış, lideri şapkası ile defalarca git gel yapmıştır

Dini -külliyen kiyasetin içine çeken Rahmetli Erbakan ne yazık ki yine Yüce Rabbimizin inancımız perspektifinden baktığımız da olmadıysa sebebi malum dinin siyasetin içine çekilmesi hayırla sonuçlanmamıştır.

Yılmaz, Çiller, Ecevit sıra ile iktidar koltuğuna oturmuşlar bunlar da malum siyaset çöplüğünde yerlerini almışlardır. Diğer siyasi partilerimizden Baykal, Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin tüm çabalarına rağmen iktidar koltuğuna oturamayışlarının bir hikmeti olduğunu düşünmemek imkansız dır.

Şimdi iktidar koltuğundaki AKP ve Sayın Erdoğan’ın tehlikeli çıkışları ile gerçek dışına dalması asla hayra alamet sayılamaz. Konyamızda hiçbir cami asla ahır olmadı. Ancak hayat memat İstiklal Savaşı’nda cepheye giden askerlerin ikamet yeri oldu. Yani büyük şairin dediği gibi CAMİLER KIŞLAMIZ oldu. Camilerimiz bugün de ALLAH GÖSTERMESİN LÜZUM ETSE YİNE KIŞLAMIZ OLUR. Mehmetçiğin ikamet yeri camilerimiz. İPLİKCİ CAMİİ, ALAADDİN CAMİİ cephede vuruşan kahraman ordularımızın iaşe ibate ve silahlarının da deposu olmuştur. Camilerimiz, keşke günümüz dünyasındaki mazlum ülkeler de camilerini askeri amaçlarla kullansalar da özgürlülerine kavuşma imkanı bulsalar deriz ve herkesin sadete gelmesini temenni ederiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > BARIŞAMAYAN VE İSLAMİYET !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.