YAZARLAR

“NELERİ bilmediğini bilen çoktur. Güçlük, neleri hiçbir zaman bilemeyeceğini bilmektir.”

***

MADDE 1…

TFF 1. Lig’i, Türkiye’nin en üst profesyonel futbol liginin bir alt ligidir. Lig’in isimlendirilmesi yetkisi TFF Yönetim Kurulu’na aittir.

TFF 1. Lig’i bir önceki sezonun sonunda, Süper Lig’den düşen 3 takım, TFF 2. Lig’inden bu lige yükselen 3 takım ve TFF 1. Lig’de kalan 12 takımdan oluşur.

Kulüpler, “TFF 1. Lig Katılım Formu” nu süresi içerisinde TFF’ye göndermek zorundadırlar. Söz konusu formları TFF’ ye göndermeyen, TFF talimat ve düzenlemelerine aykırı hareket eden kulüpler, lig müsabakalarına katılamazlar.

Kulüpler sezon başında TFF Yönetim Kurulu tarafından belirlenen tescil ve aidat ücretlerini ödemek zorundadırlar.

Kulüpler, Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri dışında, profesyonel yönetim şekline sahip olmak ve müsabakaların düzenli şekilde oynanmasını sağlamak amacıyla;

– Genel Müdür

– Güvenlik Sorumlusu

– Stadyum Müdürü

– Medya Sorumlusu

– Akreditasyon Sorumlusu

görevlendirmek ve bu görevlilere ilişkin bilgileri süresi içerisinde TFF’ye vermek zorundadırlar. Bahsi geçen görevlerin farklı kişiler tarafından yerine getirilmesi zorunludur. Bu kişilerin TFF tarafından düzenlenen eğitim ve seminerlere katılarak sertifika almaları şarttır.

MADDE 2…

TFF 1. Lig’inde Süper Lig’inden düşen takımlarda bulunan ve sözleşmeleri devam eden yabancı uyruklu futbolcular, sözleşme süreleri sonuna kadar kulüplerine bağlı olarak kalabilirler. Bununla birlikte bu maddenin 5. fıkrasında belirtilen şartlara uyulması zorunludur.

TFF 1. Lig takımları, ilgili sezonunun başladığı yılın 1. ayının 1. günü itibariyle 24 yaşından küçük olması şartıyla 3 yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilir ve bu futbolcuları müsabakada oynatabilirler. Bu futbolcular ile imzalanacak olan sözleşmeler, sözleşmenin yapıldığı sezon da dahil olmak üzere en fazla 3 sezonluk süreyi kapsayabilir. Süper Lig’den düşen takımların yabancı uyruklu futbolcu kontenjanını boşaltmaları halinde bu hakkı kullanabilmeleri mümkündür.

Kulüplerin yukarıda belirtilen yabancı uyruklu futbolcular dışında, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 2 futbolcu ile sözleşme imzalayabilmeleri ve müsabakalarda oynatabilmeleri mümkündür.

Kulübün Süper Lig’e yükselmesi halinde, sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcular kulübün, Süper Lig yabancı uyruklu futbolcu kontenjanında sayılır. Kulübün TFF 2. Ligi’ne düşmesi halinde ise, sözleşmesi devam eden yabancı uyruklu futbolcular müsabakalarda oynatılamaz.

TFF 1. Lig müsabakalarında, müsabaka isim listesine, 2 tanesi Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan veya Kırgızistan vatandaşı olmak şartıyla en fazla 5 yabancı uyruklu futbolcu yazılabilir.

> Yeni Meram >Yazarlar > Bank Asya’yı öğrenelim!!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.