YAZARLAR

***

“ALİM sanma her gideni mektebe, ahlak yoksa, yok ilimde mertebe. Ne fark eder tut ki cübbe giydirsen, paye versen kitap yüklü merkebe.”

***

Gündüz ve Okka iki gözümün içi,

Uğrayamadım n’olur affedin beni.

Uğur Kaleli’im, Şükrü’m, Honca’m,

Dostluklar bakidir, esrikleri atacan!

***

ÇEKİLMİYOR…

Lice’de yol kesen PKK’lıların kaçırdığı uzman çavuş Yetkin Beğen, serbest çarpıcı bilgiler verdi. “Nüfus kütüğüm PKK’nın elindeydi” diyen Beğen, kaçırıldıktan sonra örgütün Diyarbakır sorumlusu Mehmet Şah Yeldeniz’e teslim edildiğini ve sorgulandığını kaydetti.

Terör örgütü üyelerinin elinde kendisine ait nüfus kütüğünü getirdiğini anlatan Beğen, PKK’lıların elindeki kağıtlara bakarak konuştuklarını söyledi. Bu kağıtlarda kendisiyle ilgili nüfus kayıt örneği dahil detaylı bilgilerin bulunduğunu ifade eden Beğen, Yıldeniz’in sürekli küfür ettiğini, başına dipçik darbesi alarak yere düştüğünü, üzerine basarak konuştuğunu aktardı. İnsan Hakları Derneği üyelerine teslim edilmeden önce kanlı elbiselerinin terör örgütü üyeleri tarafından değiştirildiğini ve kanlı başının yıkandığını bildiren Beğen, dernek üyelerinin de bölgedeki askerlerin ölüm riski altında olduğunu söyleyerek kendisine tehditte bulunduklarını kaydetti.

Beğen, örgüt üyelerinin, “PKK’lılar sürece güvenmiyor ve tam kadro sahada faaliyet göstermeye devam ediyor. Hiçbir yere çekilmedik ve alanı terk etmeyeceğiz” dediğini belirtti.

Evet… Siz askerin elini-kolunu bağlarsanız, onları görmezden gelirseniz, fazla yüz verirseniz ve adına da “açılım” derseniz…

Hadi buyurun birlikte açılalım!

***

GAZ HER YERE GİRER!

Yerel bir televizyon kanalının Ramazan nedeniyle hazırladığı “Sahura Doğru” programına katılan emekli imam Necati Hutoğlu, izleyicilerden gelen soruları yanıtladı. Hutoğlu bir izleyicinin “biber gazı oruç bozar mı?” sorusu üzerine şaşkınlık yaşadı.

Hutoğlu, “orucu bozmaz. Kendi arzunla yutmuyorsun, kendiliğinden geliyor. Ama ağzını açıp içime çekeyim, dersen o zaman bozar!” diye yanıtladı.

Emekli imamın “orada oruçlunun ne işi var?” diye sorması üzerine de devreye giren sunucu Orhan Yazıcılar, “tabii oruçlular da gidiyor. Niye gitmesin? Eylem eylemdir” diye cevap verdi.

***

O MALLAR DEĞİL!

Gelişen ekonomimizden….

-Hakan Plastik İsviçre’ye, -Sırma Su Fransız Danone’ye, -Baymak Hollanda’ya, -Yapı Kredi Sigorta Alman devi Allianz’a, -A Bank’ın 70.84’ü Katar’a, -Kozmotikte Flormar Fransız’a, -Damat ve Tween Amerika’ya, -Denizbank Ruslar’a, -TAV Fransız’a, -Mustafa Nevzat İlaç Amerika’ya, -Koton’un yarısı Hollanda’ya, -Bahçeşehir Kolejleri’nin yüzde 48’i Amerika’ya, -Finansbank’ın 51’i Amerika’ya, -Graniser’in yüzde 75’i İngiltere’ye, -Yapışkan Film üreticisi Bento, Japon’a, -Hak Mermer Singapur’a, -İdaş Amerika’ya, -İskenderun Limanı’nın yüzde 20’si Fransız ve İtalyan’a, -Maçkolik İngiliz’e, -Petkim Socar’a, -Polimer Kauçuk Amerika’ya, -Aras Kargo, Austria Post ve Internationel’a, -İstanbul Borsası’nın yarısı Nasdaq’a….

İçeriye kısaca göz atalım:

-Show Tv Ciner Grubu’na, -Digitürk hisselerinin büyük bölümü Amerika’ya, -Kamil Koç Seyahat Actera Grup’a, -Onurex Ülker’e, -Vestel Deksarnet hisseleri Turkcell Superonline’a satıldılar.

“Batan geminin malları” değildi.

Alan da karlıydı, satan da.

Bana halt etmek düştü!..

Ancak yurt dışına satılan veya ortak olunanlar var ya… Sizi bilemem ama benim gururuma dokundu.

> Yeni Meram >Yazarlar > Bana düştü halt etmek!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.