YAZARLAR

***

“KADININ sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyin, diyen zihniyet devam ediyorsa, bugün o sıpalar büyüyüp eşek oldukları içindir.”

***

HAK VE EŞİTLİK PARTİSİ…

Adını duyardım, programını bilmezdim. O nedenle propagandasını yapıyor değilim. Sizlerden de bilenleriniz vardır, duyanlarınız vardır.

Genel Başkanı Kıbrıs’ta ve Güneydoğu’da yıllarca savaşan Osman Pamukoğlu adlı emekli bir subay. Ulusal TV’de izledim. Özeti şöyle:

Soru: Asker.. 650 binden 250 bine?
Cevap: “20 yaşına geldin gel bakalım askere’ dönemi bitecek. Bu Osmanlı’da da böyleydi. Savaşa hazırlık döneminde yüksek sayıda insan gücü toplanırdı. Bu kadar askere gerek yok. Daha az sayıda, daha iyi savaşabilen ordu kurulmalı. Her ağacın başına bir nöbetçi dikilmesine ne gerek var!”
Soru: Halk desteği gerekiyor?

Cevap: “Biz onurlu bir ülke vaat ediyoruz. Kabağa, karpuza şükrederek yaşanmayacağını söylüyoruz. Toplumda ‘bal tutan parmağını yalar’ fikri yaygın. ‘Yok arkadaş bal tutan parmağını yalayamaz, yalarsa o parmağı kırılır’ diyoruz. Ne düşünüyor halk?.. ‘Amerika istemezse hiçbir şey olmaz.’ Biz ne diyoruz, izin isteyen kim?”
Soru: Terör, 365 günde…
Cevap: “Yüzde 100 bir irade ortaya koyacağız. Çok iyi istihbaratımız olacak. Ne zaman, nasıl gelecekler, önceden haber verecek istihbarat sistemi kuracağız. Bir de dış uzantıları var. Onlara müttefik olmanın şartlarını hatırlatacağız. Bu mücadele, klasik orduların yapabileceği bir mücadele tarzı değildir. Balyozla sinek avlanmaz.”
Soru: AB tehdit olarak görüyor?
Cevap: “İktidarımızda karşılarında emirler yağdırabilecek hükümet olmayacak. Bu topraklar onların çiftliği, biz de onların sömürdüğü Afrikalı kabile değiliz. Bize ‘Türk Milleti’ derler, bunu öğrenecekler. Neden diğer partilerde tehlike görmüyorlar? Onlar iç güveysi de o yüzden. İç güveysini kim besler? Kayınpeder! Biz yabancı damadız!”

Soru: Yolsuzlukların önlenmesi?
Cevap: “Dokunulmazlıklar kaldırılarak Özel İhtisas Mahkemeleri kurulacak. Yolsuzluk denen şey hırsızlığın ta kendisidir. Mecliste 500 dokunulmazlık dosyası var. Saygınlığı olmayan kurum haline geldi meclis. Bu, demokrasi için utanç verici. Hırsızlık, siyasetimizde uzmanlık olmuş ve müessese haline gelmiştir. Kim ki kamu malı hakkında tasarrufta bulunmaya talip ise, bilecek ki ‘ben bu hırsızlığı yapsam bana bunu yedirmezler’ diyecek. Bal tutan parmağını yalayamaz, yalarsa o parmak Türk milleti adına karar verecek mahkemeler vasıtasıyla kırılır. Kamu adına olan hiç bir hesap ahirete bırakılmaz.”
Soru: Birçok parti kuruldu. Fark?
Cevap: “Biz, ikinci bir Milli Mücadele başlatacağız. Batı için Rönesans ne ise Anadolu içinde Milli Uyanış odur. O yüzden her kesim bizi kendine yakın buluyor. Cesaret bulutları memleketin her köşesinde yoğunlaşacak ve bir seçim sabahı sağanak yağışa dönüşecek. Biz kimseden direktif almaz, kimsenin kapısında beklemeyiz.”
Soru: Seçimlerde dağıtılanlar?
Cevap: “Nohut, pirinç, bulgur, kömür gibi şeyler alıp ona göre oy kullanan insanlara kızmayın! Hiçbir insan fakirlik istemez. Aç insan kanadı kırık kuş, suyu çekilmiş kuyu, kurumuş ağaç gibidir. Onların bu çıkmazdan çıkarılması lazım ama yapmadılar ki, hiçbir zaman halka zerre kadar kıymet vermediler ki. “

Soru: Şu son Suriye çıkmazı?

Cevap: “Okyanus ötesindekilerin çıkar taktiği… Olaydan en geç iki saat sonra bir uçak filomuzla gider, vurur gelirdim ve hiçbir şey de yapamazlardı. Bugünkü korkaklar; iç ve dış diplomasi, toplantılar falan milletin gazını aldılar.”

***

BAŞKAN Şan, Çimen, Dağlı’ya,

El attılar mı ki delege sorununa?

“Ayinesi iş kişinin bakılmaz lafa”

Teknik sorumluluk Özkara’da.

> Yeni Meram >Yazarlar > Balyozla sinek avlanmaz
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.