YAZARLAR

***

“HAYAL, gücünden daha önemlidir.”

***

BALYOZ faturaları nedeniyle ülke gündemi çalkalanıyor. Bu nedenle “Gönlünüzce bir tatil günü dileğimle” sözümü siliyorum.

***

PERŞEMBE GELECEKTİ, GELDİ

O, hatırlıyor mu bilmiyorum.

Ama ben çok iyi hatırlıyorum.

Dört veya beş yıl önceydi.

Patronum Hacı Mustafa Bahçıvan babaya söylemiştim. “Ülke süratle kutuplaşmaya gidiyor” demiştim de sayın babam, “Peşin hüküm verme” demişti.

Yıl 2012 oldu. İçeride-dışarıda…

Şu geldiğimiz noktaya bakın.

Çok sert “Balyoz” ortalığı dağıttı.Kimileri sevindi, kimileri ağladı.Sevinçler de ağlamalar da sürüyor.

Kararı hemen herkes yorumladı.

Tabii, kendi görüş açısına göre…

Yaygın medyada dünkü gazete başlıklarını toparlamaya çalışıyoruz:

Başlıklarından da anlayacaksınız.İşte sevinen-üzülen gazetelerimiz.Sevinenler:Sabah: “Yaşasın demokrasi” Star: “Ve darbe mahkum”Türkiye: “Komutanlara balyoz darbesi”Akit: “Balyoz’u yediler”Y. Şafak: “Eksik teşebbüs tam ceza”Zaman: “Balyoza tarihi ceza”Güneş: “Balyoz gibi ceza”

Akşam: “Balyozdan daha ağır”

Radikal: “Balyoz sert indi”

Taraf: “Darbeye teşebbüs artık daha zor”

Milli Gazete: “Cübbeli Ahmet Hoca’ya tahliye talebi çıkmadı”

Ortadan götürenler:

Posta: “Ailelere darbe”

Hürriyet: 4+4+4 gibi “20+20+20”

Takvim: “Ağır darbe!”

Haber Türk: “Bir bavuldan 5276 yıl çıktı”

Milliyet: “5 bin sayfaya 5 bin yıl hapis”

Üzülenler:

Birgün: “Ağırlaştırılmış müebbetler”

Cumhuriyet: “Adalete balyoz”

Sözcü: “Balyoz gibi ceza!”

Yeniçağ: “Balyoz darbesi!”

Yurt: “Vatan sağolsun”

Evrensel: Baskı yetişmediğinden şu haber en önde: “Kamyon kasasında okul”

Ortadoğu: “Komutanlara ceza yağdı”

Aydınlık: “Kemal’in askerlerini selamlıyoruz”

Cezaya çarptırılanlar Anayasa Mahkemesi’ne başvuracak. Bu mahkemenin de kimlerden kurulu olduğu biliniyor. Faturalarda biraz biraz indirilme olabilir.

BU arada “Balyoz tartışmaları” arasında Milliyet’teki haber güme gitti: “Akaryakıt, içki ve tapuda vergiler arttı. Akaryakıtta litre başına tam 30 kuruş, rakıda 11, Votka ve Cinde 12 lira… Diğer alkollü içecekler de nasibini aldı. 16.5 oranında alınan tapu harçları ise 20’ye çıkarıldı.”

Bir diğer haber de ilginçti: Türk öğrenciler dersane dersane koşarken, kimileri kazanamayıp intihar ederken… “Suriyeli mülteci öğrenciler Türkiye’deki 7 üniversiteye sadece sözlü beyanla girip öğrenim görecekler.” Oysa Suriyeli öğrenciler, bir süre önce ülkelerine gönderilmişti.

*

1’İNCİ suçlu Em. Org. Çetin Doğan diyor ki: “Birçok madalyam var ama en değerlisi bu oldu!” İlginçliğe bakın, halen YAŞ üyesi olan Orgeneral Bilgin Balanlı da 18 yıl yedi… Çok anlamlı; duruşma öncesi hep bir ağızdan “Harbiye”, kararlar açıklandıktan sonra “İstiklal Marşı” söylendi.

20 yıl ceza alanlar 12 yıl yatacaklar.

Sayılı gün değil mi, gelir geçer!..

> Yeni Meram >Yazarlar > Bal-YOZ!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.