YAZARLAR

Bakınız hızlı trende neler oluyormuş!-Yalçın İreş-Yeni Meram Gazetesi

Kraldan fazla kralcı olduğumuz aşikârdır. Kimse kendini kandırmaya çalışmasın..

Bu, cehaletin getirdiği ve hangi alanda olursa olsun bana göre utanç verici bir durumdur..

Karaktersizliğin yegâne göstergesi bu sıfata haiz yaratıkları fark ettiğinizde nefretinizi kusmamak için kendinizi zor tutarsınız. Ve ne yazık ki, belki de pek fazla yaptırımınız olamayacağından sineye çeker, kahreder, intizar eder çeker gidersiniz..

Mesela geçtiğimiz günlerde kraldan fazla kralcıya bir örnek yaşanmış bunu aktaralım..

Adam anlatıyor;

Babamın bir sebepten dolayı Ankara’ya gitmesi gerekiyordu. Benden aynı gün içerisinde gidiş ve dönüş bileti almamı istedi. Gardan biletlerini aldım ve babam Ankara’ya gitti..

Fakat işi uzayınca dönüş biletini bir gün sonraya ertelemesi gerekiyordu. Gar’a giderek durumu anlatmış ve biletini bir gün sonraya ertelemek istediğini belirtmiş. Gişe görevlisi de ertesi güne yer olmadığını söyleyince babam da, “Bir gün sonrasının treninde nasıl yer olmaz, iyice bakar mısınız yanlışlık olmasın” demiş. Görevli o kadar insanın içinde adeta onu azarlayıp, “Kenara çekil kardeşim” diyerek oradan kovalamış..

Babam beni aradı ve durumu anlattı. Ben de o dakika telefonumdan TCDD sitesine girip babamın istediği gün ve saatte yer olup olmadığına baktığımda, trende çok sayıda boş koltuk olduğunu gördüm..

– TCDD yetkililerine 1’nci soru!

Bu yer yok diyen adam, ya da bu adama, ola ki büyüklerimizden birileri gelirse aman yer yok demeyelim, onlar için biraz boş koltuk bırakalım diyen amiri, kraldan fazla kralcımıdır değil midir?..

Bahis konusu tren, kalkış saatine kadar büyüklerden beklenen hiçbir talep olmayınca, istek olmasına rağmen satılmayan bomboş koltuklarla hareket eder ve tangır tungur Konya’ya kadar gelir..

– TCDD yetkililerine 2’nci soru!

Bu saçma sapan uygulamayı Türkiye genelinde düşünecek olursak, kurumunuz zarar ediyor mudur?

Aynı saçmalığı, yani netten bakıldığında bir ton boş koltuk görülürken, gar gişesinden sorulduğunda yer yok dendiğini başka kimselerden de duymuştum..

YHT’deki business class mevkiinde de aynı şeyler oluyormuş..

Yetkililere konu hakkında doğru ve dürüst davranılması gerektiğini hatırlatıyor ve aynı yetkililerden gişe memurlarının da vatandaşa olan hitap şekilleri hususunda eğitilmeleri gerektiğini belirtiyorum..

> Yeni Meram >Yazarlar > Bakınız hızlı trende neler oluyormuş!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.