YAZARLAR

Sevgili okurlar;

 

Son birkaç haftadır, kullandığımız hemen her şeye ardı arkası kesilmeyen zamlar geliyor.

 

Gelmeye de devam edecek gibi görünüyor.

 

Milli içeceğimiz çaya yüzde 15,

 

Motorinin litre fiyatına 22 kuruş,

 

Benzinin litresine 27 kuruş,

 

LPG’ye, elektriğe, doğal gaza bilmem kaç kuruş zam geldi.

 

Gıda fiyatları desen günü gününü tutmuyor, her gün başka fiyatlar görüyoruz raflarda.

 

Adeta zam bombardımanına tutuluyoruz.

 

Ve vatandaşın elinden hiçbir şey gelmiyor.

 

Zira yukarıda saydıklarım temel ihtiyaçlar olduğu için tüketmek mecburiyetinde.

 

Buna nazaran sayın devlet büyüklerimizin ‘Bakın burası çok önemli’ diyerek açıkladığı ekonomi paketlerinin ise yarardan çok zararını görüyoruz.

 

Vatandaş olarak artık o seviyeye geldik ki sevgili devlet büyüklerimizin  ‘Bakın burası çok önemli’ minvalinden açıklamalar yapmaması için dualar ediyoruz.

 

***

 

Bu zam haberlerini duydukça tevellüdüm yetmez ama internette izlediğim rahmetli Karaoğlan’ın (Bülent Ecevit) Kıbrıs Harekatı sonrası koyulan Amerikan ambargosu neticesinde, TRT ekranlarına çıkıp ekmeğe yüzde 500 zam, kağıda yüzde 750 zam videosu geliyor aklıma.

 

Acı bir gülümsemeyle derin düşüncelere dalıyorum.

 

Hadi onun zamanında Kıbrıs Harekatı’nı hazmedemeyen Amerika Türkiye’ye ambargo koymuştu ve yapılan bu zamlar mecburiyetten kaynaklanıyordu.

 

Peki şimdi neyin hazımsızlığı varda bu zam bombardımanına tutuluyoruz?

 

‘Bakın burası çok önemli’ sevgili okurlar;

 

Siz vatandaşın ekmeğiyle oynarsanız, onun parasının değerini düşürürseniz, halkı dar boğaza sokarsanız ve bunun da üstesinden gelemiyorsanız sonun başlangıcı başlamış demektir.

 

 

 

> Yeni Meram >Yazarlar > “BAKIN BURASI ÇOK ÖNEMLİ”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.