kapat
Ruşeym Torku

Bakan İsmet Yılmaz’dan öğretmen atamaları açıklaması

  • Giriş Tarihi: 16.05.2018 18:43
  • Güncelleme Tarihi: 18:43
Bakan İsmet Yılmaz’dan öğretmen atamaları açıklaması

Milli Eğitim (MEB) Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin atamalarına ilişkin haberler sık sık gündeme gelirken, Yılmaz'ın bu açıklaması sonrasında atamalara ilişkin süreç biraz daha netleşti.

Milli Eğitim (MEB) Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmen atamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Öğretmenlerin atamalarına ilişkin haberler sık sık gündeme gelirken, Yılmaz’ın bu açıklaması sonrasında atamalara ilişkin süreç biraz daha netleşti.

Seçim öncesinde vaat niteliğindeki açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında gerçekleşen ”Tabii Kaynaklar ve Yenilenebilir Enerji Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri” protokolü imzalanırken, Bakan Yımaz da imza töreninde söz aldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, uzun bir süredir gündemi meşgul eden öğretmen atamalarına ilişkin konuştu. 10 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini iki bakanlık arasında gerçekleşen işbirliği kapsamında mesleki eğitime kazandıracaklarını açıklayan Yılmaz, büyük Türkiye yolunda kılavunuzun bilim ve akıl olduğunu, kalkınma için öncelikle yetişmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunu belirtti.

İsmet Yılmaz ”Bugün Türkiye beşeri sermayesini kendisine güç olarak dönüştürmeyi başarabilmiş dünyadaki ender ülkelerden biridir.” şeklinde konuşurken, kaliteli ve fırsat eşitliği temelindeki eğitimin hükümetin değişmez hedefi olduğunu ileri sürdü.

Yılmaz’ın en çarpıcı açıklaması öğretmen atamalarına dair verdiği habere ilişkindi. İsmet Yılmaz ”Bu yıl 25 bin öğretmenimizi eğitim ailesiyle buluşturacağız. 5 bin adayın mülakatları haziranda yapılacak” dedi. Yılmaz ayrıca ”Gördüğünüz her üç öğretmenden ikisi bizim dönemimizde atanmıştır.” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Güncel > Bakan İsmet Yılmaz’dan öğretmen atamaları açıklaması
HABER YORUMLARI